Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Kierowca autobusu próbował uratować ranną sarenkę, pomogła mu pasażerka

Dodano: 2022-06-07 11:55:20
fot. Mobilis
fot. Mobilis

Kierowca autobusu linii 737, jadącego z Antoninowa na Ursynów, zobaczył na drodze potraconą sarnę, obok niej leżały dwie nowo narodzone sarenki. Niewiele myśląc, Pan Wojciech zatrzymał pojazd i postanowił udzielić pomocy zwierzętom. Jedno z maleństw wciąż żyło. Kierowca zabrał je do autobusu i z pomocą pasażerki spróbował uratować ranną sarenkę. 

To miał być zwykły dzień w pracy dla Pana Wojciecha, który 20 maja prowadził autobus linii 737, jadący z Cmentarza Południowego w Antoninowie w kierunku Ursynowa Północnego. Jednak gdy zbliżał się do pierwszego skrzyżowania na trasie, zobaczył coś bardzo niepokojącego. Z daleka spostrzegł ranne leżące na jezdni zwierzę. Po chwili podjechał bliżej i zobaczył, że to dorosła sarna, która w chwili wypadku musiała być w ciąży, gdyż obok niej leżały dwie małe sarenki, musiały one wypaść z łona na skutek uderzenia przez samochód. Pan Wojciech zatrzymał pojazd i postanowił zbadać sytuację.

Ciężarna samica była martwa, gdy ją znalazł, jednak jedno z maleństw wciąż się poruszało. Nigdzie w okolicy nie było sprawcy wypadku, który odjechał, nie udzielając zwierzętom pomocy. Mimo że widok był przerażający, to Pan Wojciech zachował zimną krew i udzielił małej sarence pomocy. Zadzwonił pod numer alarmowy, a o sytuacji został poinformowany eko-patrol. Jednak kierowca nie mógł czekać na jego przybycie i zdecydował, że sam przetransportuje ją do miasta. Owinął ranne zwierzę swoją kurtką i zabrał je do autobusu. Jedna z pasażerek postanowiła pomóc i przez całą drogę trzymała sarenkę na kolanach. 

Tragiczny finał historii 

W końcu autobus z ranną sarenką na pokładzie dotarł na Ursynów, a tam czekały już na nią osoby, które zabrały ranne zwierzę do lecznicy weterynaryjnej. Niestety po kilku dniach okazało się, że nie udało się jej uratować. 

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/10387/kierowca-autobusu-probowal-uratowac-ranna-sarenke-pomogla-mu-pasazerka [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 10387 [title] => kierowca-autobusu-probowal-uratowac-ranna-sarenke-pomogla-mu-pasazerka [uri] => wiadomosci/n/10387/kierowca-autobusu-probowal-uratowac-ranna-sarenke-pomogla-mu-pasazerka [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1686112781 ) ) </div> </body> </html>