Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Pociąg "Słoneczny" powraca. Wkrótce rusza przedsprzedaż biletów na podróż nad morze

Dodano: 2022-06-15 09:02:44
fot. Koleje Mazowieckie
fot. Koleje Mazowieckie

Po dwóch pandemicznych latach przerwy powraca słynny pociąg "Słoneczny". Zawiezie on warszawiaków nad polskie morze. W tym roku na tory zawita także "Słoneczny - BIS", który zabierze pasażerów do Ustki. Już wkrótce rusza przedsprzedaż biletów. 

"Słoneczny" to słynny pociąg, który od 2005 roku zabiera podróżnych z Warszawy nad morze w wakacyjnym okresie. Jest popularny ze względu na krótki czas podróży, a także niską cenę. W tym roku po raz pierwszy od dwóch lat wyjedzie na tory. Dodatkowo będzie mu towarzyszył także "Słoneczny-BIS", a oba pociągi będą składały się z nowoczesnych, piętrowych wagonów, przystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych i rodzin z małymi dziećmi. Dużym ich atutem będzie możliwość bezpłatnego przewozu rowerów i czworonogów. 

W tym roku "Słoneczny" i "Słoneczny-BIS" po raz pierwszy wystartują 25 czerwca, jednak przedsprzedaż biletów rozpocznie się już 18 czerwca. 

"Słoneczny" wyruszy z dworca Warszawa Centralna i skieruje się w stronę Ustki. Po drodze pociągi zatrzyma się na następujących stacjach: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto, Działdowo, Iława, Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Ustka.

"Słoneczny" będzie wyruszał z Warszawy o godzinie 5:55, a koło 9:00 będzie już w Gdańsku, do Ustki dojedzie o 11:25. Z powrotem do stolicy ruszy o 12 i dotrze tam o 18. 

"Słoneczny-BIS" pojedzie do Gdyni 

Wyjątkowo w tym roku na trasę wyruszy "Słoneczny-BIS", który będzie kursował w soboty, niedziele i święta i dojedzie do Gdyni. Będzie poruszał się na trasie: Warszawa Zachodnia (9:03) – Gdynia Główna (przyjazd o 12:56, odjazd o 18:29) – Warszawa Centralna (21:59).

Już od najbliższej soboty będzie można kupić bilety na wakacyjne pociągi Kolei Mazowieckich. Bilet normalny z Warszawy do Ustki kosztuje 75 zł, do Trójmiasta natomiast 60 zł. Mamy też specjalną ofertę dla osób, które chcą odbyć podróż ze Słupska do Ustki. Bilet normalny na tę trasę kosztuje zaledwie 6,48 zł. Wiemy również, że nasza oferta wakacyjna cieszy się szczególnym zainteresowaniem osób młodych, zwłaszcza studentów, którzy w tym roku pojadą z Warszawy do Trójmiasta za niecałe 30 zł, do Ustki natomiast za około 37 zł. Dużym plusem naszej wakacyjnej oferty jest także czas przejazdu. Podróż z Warszawy do Trójmiasta to niecałe 3 godziny, natomiast do Ustki to niemal 5,5 godziny – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/10445/pociag-sloneczny-powraca-wkrotce-rusza-przedsprzedaz-biletow-na-podroz-nad-morze [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 10445 [title] => pociag-sloneczny-powraca-wkrotce-rusza-przedsprzedaz-biletow-na-podroz-nad-morze [uri] => wiadomosci/n/10445/pociag-sloneczny-powraca-wkrotce-rusza-przedsprzedaz-biletow-na-podroz-nad-morze [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1685456229 ) ) </div> </body> </html>