Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Pijany kierowca oddał kierownicę swojemu pijanemu koledze. Zatrzymała ich policja

Dodano: 2022-06-15 15:54:13
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Dwóch 28-letnich mężczyzn próbowało uciec przed policją, obaj byli nietrzeźwi, gdy jeden z nich zorientował się, że jedzie w złym kierunku, postanowił zamienić się z kolegą miejscami i oddać mu kierownicę. Ten pomimo poleceń policji nie zatrzymywał się, a gdy w końcu to zrobił, przesiadł się na tylne siedzenie i udawał, że to nie on był kierowcą. 

Do niecodziennego pościgu doszło w niedzielną noc w Garwolinie. Policjanci zostali powiadomieni o podejrzanym zachowaniu kierowcy. Okazało się, że chodzi o samochód Audi, który przemieszcza się z powiatu ryckiego w kierunku powiatu garwolińskiego. Funkcjonariusze prędko namierzyli auto i podjęli próbę jego zatrzymania, jednak kierowca nie reagował na polecenia. W końcu służby zatrzymały samochód, jednak mężczyzna, który wcześniej nim kierował, w pewnym momencie wyskoczył z auta i przesiadł się na tylne siedzenie. Stwierdził wówczas, że to nie on był kierowcą.

Obaj kierowcy byli pod wpływem alkoholu 

Zdziwieni zachowaniem mężczyzn policjanci postanowili przebadać ich alkomatem. Badanie ujawniło, że jeden z nich ma we krwi 1,2 promila alkoholu, a drugi 1,8. Funkcjonariusze dowiedzieli się, że wracali oni z zakrapianej imprezy. W pewnym momencie 28-latek zdał sobie sprawę, że porusza się w złym kierunku i postanowił zamienić się miejscem ze swoim kolegą. Niestety to nie pomogło, gdyż on również był pod wpływem alkoholu. Świadek tego wydarzenia postanowił zawiadomić służby o tym incydencie. 

Obaj pijani mężczyźni trafili do aresztu i usłyszeli zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu. Jeden z nich dodatkowo poniesie odpowiedzialność także za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, grozi mu za to do 5 lat więzienia. 

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/10453/pijany-kierowca-oddal-kierownice-swojemu-pijanemu-koledze-zatrzymala-ich-policja [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 10453 [title] => pijany-kierowca-oddal-kierownice-swojemu-pijanemu-koledze-zatrzymala-ich-policja [uri] => wiadomosci/n/10453/pijany-kierowca-oddal-kierownice-swojemu-pijanemu-koledze-zatrzymala-ich-policja [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696358110 ) ) </div> </body> </html>