Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Kolejny gwałt w taksówce na aplikację w Warszawie. Ofiara opisała swoją historię w internecie

Dodano: 2022-06-20 16:21:29
fot. pixabay
fot. pixabay

Kolejna tragiczna historia rozegrała się w taksówce na aplikację w Warszawie. 27-latka ze stolicy padła ofiarą gwałtu, podczas korzystania z usług firmy Bolt. Całą historię opisała w mediach społecznościowych, a sprawca został zatrzymany przez policję. To nie pierwszy podobny przypadek w Warszawie, w ostatnim czasie w stolicy doszło do ponad 20 gwałtów w taksówkach na aplikację. 

O sprawie 27-letniej Angeliki poinformował Super Express. Mieszkającą na Wilanowie kobietę spotkała tragiczna historia, którą, zaraz po tym, jak zgłosiła sprawę na policję, postanowiła opisać w mediach społecznościowych.

12 czerwca w nocy kobieta uczestniczyła w zakrapianej imprezie, a około godziny 5, podjęła decyzję o powrocie do domu. W tym celu skorzystała z taksówki na aplikację. W pewnym momencie zasnęła, mężczyzna kierujący samochodem postanowił to wykorzystać. 

Niestety tym razem się nie obudziłam, co najwyżej ocknęłam na ułamek sekundy. Kompletnie bez siły, w nienaturalnej pozycji do jeżdżenia autem, od pasa w dół bez ubrania. Facet, obcokrajowiec, również nago od pasa w dół, siedział/leżał (?) nade mną, ja tylko zdążyłam poczuć jego przyrodzenie — napisała w mediach społecznościowych. 

Moje ubrania nie były ściągnięte w dół, tylko kompletnie zdjęte. Z okna samochodu widziałam mój balkon. Więcej nie pamiętam. Z samochodu wyszłam bez bielizny. Między odklikaniem przejazdu jako zakończony a moim telefonem do przyjaciółki minęło ok. 40 minut. To ona zaalarmowała moich rodziców, chwile później jechaliśmy już na policję — dodała. 

Jak informuje "SE", podejrzany mężczyzna został zatrzymany przez policję, ma on być obywatelem Uzbekistanu i w przeszłości mógł być już oskarżany o podobne czyny. Teraz grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. 

Pisze to tu, dość szczegółowo ku przestrodze. Chce żeby to zobaczyło jak najwiecej osób, jeżeli chociaż cześć przestanie wtedy korzystać z ich usług to to i tak jest minimalne zwycięstwo. Trzeba zgłaszać takie rzeczy, policja naprawdę chce pomoc i złapać tych zwyroli — apeluje ofiara.

Plaga gwałtów w warszawskich taksówkach na aplikacje

W samej Warszawie w ostatnich miesiącach doszło do 20 gwałtów w taksówkach Bolta i Ubera. Na ten problem zwraca uwagę Aleksandra Gajewska warszawska posłanka. Nawołuje ona do działań w tej sprawie i krytykuje opieszałość władz i firm. 

Albo te zmiany są wprowadzane zbyt wolno i są kolejne ofiary, albo te działania są takie fasadowe i one nie są wymierne, to po prostu nie zmienia niczego w systemie — powiedziała Aleksandra Gajewska

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/10470/kolejny-gwalt-w-taksowce-na-aplikacje-w-warszawie-ofiara-opisala-swoja-historie-w-internecie [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 10470 [title] => kolejny-gwalt-w-taksowce-na-aplikacje-w-warszawie-ofiara-opisala-swoja-historie-w-internecie [uri] => wiadomosci/n/10470/kolejny-gwalt-w-taksowce-na-aplikacje-w-warszawie-ofiara-opisala-swoja-historie-w-internecie [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696352614 ) ) </div> </body> </html>