Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Strażnicy miejscy rozważają propozycje nowej komendantki. Protest najwcześniej za 2 tygodnie

Dodano: 2022-06-30 14:55:39
fot. Twitter @SMWarszawa
fot. Twitter @SMWarszawa

Wczoraj odbyło się planowane wcześniej spotkanie przedstawicieli straży miejskiej z nową komendantką Magdaleną Ejsmont. Strażnicy oczekiwali, że na spotkaniu padną konkretne propozycje podwyżek oraz zostaną spełnione ich postulaty, jednak wszystko wskazuje na to, że tak się nie stało. W najbliższych dniach protest się nie odbędzie, jednak może się to stać za dwa tygodnie. 

Kryzys w warszawskiej straży miejskiej trwa. Nowi pracownicy nie chcą wykonywać tak odpowiedzialnego zawodu za tak niską pensję, a już zatrudnieni strażnicy domagają się podwyżek. Niedawno zagrozili oni protestem i przedstawili swoje żądania. Wydawało się, że zostaną one spełnione, gdyż w straży miejskiej znalazły się dodatkowe pieniądze. Teraz okazuje się, że na wczorajszym spotkaniu nie doszło do porozumienia. 

Wciąż niewiele wiadomo o przebiegu rozmów związkowców z nową komendantką. Pewne jest to, że w najbliższych dniach nie dojdzie do protestu, gdyż strażnicy w tej chwili rozważają propozycje Magdaleny Ejsmont. Przez najbliższe dwa tygodnie osoby, które uczestniczyły w spotkaniu będą rozmawiać ze strażnikami o propozycjach, które padły w środę. Jeśli negocjacje zakończą się fiaskiem, zapowiadany protest zacznie się w połowie lipca. 

Nasze postulaty nie ograniczały się wyłącznie do pieniędzy, ale też do zmiany sposobu myślenia, jeśli chodzi o wynagradzanie pracowników. [...] Obecny system premiowy obowiązuje w straży od co najmniej 2 dekad. Zaproponowaliśmy pracodawcy rozwiązania, które naszym zdaniem są nowatorskie i gwarantują naszym pracownikom pewność w wysokości premii. [...] Ważne jest, by pracownicy sami decydowali swoją pracą i zaangażowaniem o wysokości swoich premii — powiedział Radiu Kolor Robert Bartołd z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Straży Miejskich oraz Gminnych.

Pieniądze są, teraz trzeba je rozdzielić

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Magdalena Ejsmont przedstawiła przesunięcia w wieloletniej prognozie finansowej na pensje w straży miejskiej. W sumie mają to być 42 miliony złotych w ciągu 3 lat: 8 mln na ten rok, 17 mln w 2023 i 17 mln w 2024. Straż miejska ma więc do dyspozycji pokaźne środki, kwestią sporną pozostaje ich podział pomiędzy strażników. 

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/10546/straznicy-miejscy-rozwazaja-propozycje-nowej-komendantki-protest-najwczesniej-za-2-tygodnie [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 10546 [title] => straznicy-miejscy-rozwazaja-propozycje-nowej-komendantki-protest-najwczesniej-za-2-tygodnie [uri] => wiadomosci/n/10546/straznicy-miejscy-rozwazaja-propozycje-nowej-komendantki-protest-najwczesniej-za-2-tygodnie [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1701872574 ) ) </div> </body> </html>