Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Remont ul. Czecha i Traktu Brzeskiego! Utrudnienia dla kierowców i pasażerów

Dodano: 2022-07-13 13:00:00
Tagi: ZDM
fot. um.warszawa.pl
fot. um.warszawa.pl

14 lipca rozpoczną się prace na północnej jezdni w ciągu ul. Czecha i Traktu Brzeskiego. Drogowcy planują stworzyć w tym miejscu nową nawierzchnię. W czasie trwania remontu jezdnia będzie zamknięta, a kierowcy będą musieli pojechać drugą nitką drogi. Na zmiany powinni przygotować się również pasażerowie komunikacji miejskiej. 

ZDM planuje ułożyć nowy asfalt na północnej jezdni, od skrzyżowania ul. Trakt Brzeski z 1 Praskiego Pułku i Jana Pawła II w Wesołej do skrzyżowania ul. Czecha z Kościuszkowców i Kajki w Wawrze. Ten fragment drogi ma ponad 5,5 kilometra. Wyremontują też chodniki. Remont ma zostać zakończony do końca wakacji.

Remont rozpocznie się w czwartek

14 lipca o godzinie 23:00 zostanie zamknięta północna jezdnia. Kierowcy będą mogli poruszać się jedynie południową nitką w obu kierunkach. Jadący w stronę Pragi, będą mogli skorzystać z objazdu na skrzyżowaniu z ul. 1. Praskiego Pułku i Jana Pawła II. 

Przed skrzyżowaniem dostępne będą trzy pasy: do skrętu w prawo, do jazdy prosto – na jezdnię południową i do skrętu w lewo. Kierowcy jadący od strony Płowieckiej i Czecha będą mieli do dyspozycji dwa pasy – do jazdy prosto oraz jazdy prosto i skrętu w prawo. Nie będą mieli możliwości skrętu w lewo w 1. Praskiego Pułku — czytamy w komunikacie miasta.

Ulice poprzeczne przy remontowanej ulicy

Wyjazdy prowadzące do remontowanej jezdni zostaną zamknięte na czas prac. Kierowcy będą mogli wjechać tylko w ul. Wawerską oraz skorzystać ze skrzyżowania z ul. Wierzchowskiego. 

Przed skrzyżowaniem z ul. Kościuszkowców i Kajki kierowcy jadący z obu kierunków będą mieli do dyspozycji po dwa pasy: do jazdy prosto oraz do skrętu w ul. Kajki. Ulica Kościuszkowców straci połączenie z Czecha. Za skrzyżowaniem, na wysokości ul. Rzeźbiarskiej, przewiązką między jezdniami, kierowcy jadący w stronę Pragi wrócą na właściwą stronę drogi. Zalecany dojazd do ul. Kościuszkowców będzie prowadził z ul. Kajki ulicami Czecha, Potockich i Korkową — czytamy w komunikacie miasta. 

Ulica Potockich na wlocie w Czecha zostanie objazdem autobusowym, w związku z tym zostanie zlikwidowana wyspa rozdzielająca jezdnie. 

Natomiast na wysokości przejścia dla pieszych pojawi się nowy teren wyłączony z użytkowania. Dopuszczona zostanie możliwość wyjazdu z ul. Potockiej na Czecha w obu kierunkach. Kierowcy jadący od strony Pragi z lewego pasa będą mogli skręcić w Potocką, z pozostałych dwóch jechać prosto. Nie będzie można skręcić w ul. Marysińską – jej połączenie z Czecha zostanie zamknięte. Na ul. Potockich na wszystkich skrzyżowaniach z ulicami poprzecznymi zmieni się pierwszeństwo przejazdu — czytamy w komunikacie miasta. 

Podgląd obrazu

Zmiany w komunikacji miejskiej

Pierwsze prace zaczną się późnym wieczorem w czwartek, 14 lipca, ale ostatnie kursy linii 115 oraz wszystkie kursy linii N25 tej nocy zostaną przepuszczone przez plac budowy i autobusy pojadą trasą podstawową. Od piątku, od początku kursowania, do odwołania, zmienią się trasy autobusów linii: 115, 305 i N25. Linie 115 i N25 kursować będą przygotowanym objazdem ul. Potockich i Czecha. 305 pojedzie ul. Czecha, Wierzchowskiego, Alpejską, Kajki, Czecha do Trawiastej.

W czasie remontu autobusy linii 502, 704, 720, 722 i 730 będą jeździły południową nitką ulicy Bronisława Czecha. Przystanki z północnej części tej drogi zostaną przeniesione na jezdnię południową. Uruchomione zostaną także przystanki tymczasowe na ul. Potockich. Trasy kursujących w tym rejonie autobusów linii 125 i 525 nie zmienią się — czytamy w komunikacie miasta. 

Podgląd obrazu

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/10627/remont-ul-czecha-i-traktu-brzeskiego-utrudnienia-dla-kierowcow-i-pasazerow [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 10627 [title] => remont-ul-czecha-i-traktu-brzeskiego-utrudnienia-dla-kierowcow-i-pasazerow [uri] => wiadomosci/n/10627/remont-ul-czecha-i-traktu-brzeskiego-utrudnienia-dla-kierowcow-i-pasazerow [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1685681098 ) ) </div> </body> </html>