Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Sądowy zakaz nie pomógł. Woda z budowy nadal trafia do Kanału Wystawowego

Dodano: 2017-03-14 12:43:10
fot. UD Praga-Południe
fot. UD Praga-Południe
Na nic zdały się nie tylko protesty mieszkańców, interwencje władz dzielnicy i nadzoru budowlanego. Deweloper ignoruje nawet sądowy zakaz.
Inwestycja przy ulicy Zwycięzców 63 na Saskiej Kępie od kilku tygodniu budzi spore kontrowersje. W tym miejscu powstaje budynek mieszkalny wraz z podziemnym garażem. Jednak woda z placu budowy trafia do... Kanału Wystawowego.

Deweloper zapewnia, że woda jest czysta, ale często widać, że ma brunatne zabarwienie, co niepokoi mieszkańców, ale także dzielnicowych urzędników. Sprawą zrzutu wody zainteresował się również nadzór budowlany, który nakazał wstrzymanie budowy. Deweloper niewiele sobie z tego zrobił. Tłumaczył, że to mogłoby zagrozić nie tylko samej inwestycji, ale też pobliskim budynkom.

Tydzień temu Sąd Rejonowy dla Warszawy Praga-Południe na posiedzeniu niejawnym nakazał pozwanemu deweloperowi zaprzestanie tłoczenia wody do Kanału Wystawowego. I co? I nic. Woda nadal trafia do kanału. Praga-Południe zapowiada kolejne kroki wobec dewelopera.

- Urząd dzielnicy, Policja i Straż Miejska interweniują w sprawie dalszego spustu wody do kanałku pomimo postanowienia zabezpieczającego zakazującego pompowania wody przez działkę miasta. Urząd podejmuje kroki do nałożenia przez Sąd grzywny za niewykonanie orzeczenia Sądu - informuje dzielnicowy ratusz.

Czy i tym razem deweloper okaże się bezkarny? O tym przekonamy się w najbliższych dniach, bo wciąż końca tej sprawy nie widać.
 
łj

Podziel się:

netgraf.pl