Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Właściciel wydzielił teren dla pieszych na prywatnym parkingu na Woli. To skutek interwencji Radia Kolor

Dodano: 2022-07-27 10:59:02
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Dzięki interwencji Radia Kolor podjęto działania w sprawie prywatnego parkingu przy ulicy Batalionu AK Parasol 5/7. By dojechać na namalowane przez osoby prywatne miejsca, kierowcy musieli przejechać przez chodnik, teraz zostały wyznaczone tam ścieżki dla pieszych. To znaczne ułatwienie dla okolicznych mieszkańców, którzy obawiali się o swoje bezpieczeństwo. 

Na Woli przy ulicy Batalionu AK Parasol 5/7 właściciel działki postanowił namalować prywatne miejsce parkingowe. Problem stanowił brak dojazdu do nich. Kierowcy, którzy zostawiali tam swoje samochody, musieli przejechać przez chodnik użytkowany przez pieszych. To stwarzało dla nich poważne niebezpieczeństwo. Ta sytuacja zaniepokoiła okolicznych mieszkańców, którzy obawiali się o swoje bezpieczeństwo. W tej sprawie zainterweniował również warszawski radny Marek Szolc z Nowej Lewicy. 

Miasto ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo ruchu drogowego, a w szczególności o bezpieczeństwo najsłabszych jego uczestników, czyli pieszych. Nie może być tak, że miejsca parkingowe powstają bez kontroli, nie może być tak, że powstają one w lokalizacjach, które zmuszają kierowców do jeżdżenia po chodnikach czy przestrzeniach dla pieszych — powiedział. 

O sytuacji na tym prywatnym parkingu, który utrudniał życie okolicznych mieszkańców, wypowiadali się również sami zainteresowani. Reporter Radia Kolor zapytał o opinie pieszych, którzy muszą zmagać się z patoparkowaniem.

Przeszkadza, ale to wie pan, już tyle razy się mówiło, a to nic nie daje. Bo i straż i tego, a to nic nie daje... Tu nawet na chodniku stają, mamy tyle przejścia, matka jeździ z wózkiem z dziećmi i nie może przejechać. Straż miejska bez przerwy tutaj jeździ, ale mówią, że to się nie zmieni, bo tyle samochodów mamy. [...] Poblokowali koła i tak stoją samochody. [...] Po prostu nie ma siły na to i koniec — powiedziała jedna z mieszkanek.

Pozytywna zmiana, dzięki interwencji Radia Kolor

Dzięki interwencji m.in. Radia Kolor właściciel działki, na której znajduje się parking postanowił wydzielić teren dla pieszych, a także zamontować w tym miejscu odpowiedni znak informacyjny. To ruch w dobrym kierunku, który zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu. Wciąż jednak samochody parkują tam niezgodnie z przepisami. Bezpieczeństwo pieszych w tym momencie jest w rękach straży miejskiej, która powinna zwalczać patoparkowanie na Woli. 

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/10716/wlasciciel-wydzielil-teren-dla-pieszych-na-prywatnym-parkingu-na-woli-to-skutek-interwencji-radia-kolor [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 10716 [title] => wlasciciel-wydzielil-teren-dla-pieszych-na-prywatnym-parkingu-na-woli-to-skutek-interwencji-radia-kolor [uri] => wiadomosci/n/10716/wlasciciel-wydzielil-teren-dla-pieszych-na-prywatnym-parkingu-na-woli-to-skutek-interwencji-radia-kolor [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696043279 ) ) </div> </body> </html>