Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

W samolocie z Warszawy do Nowego Jorku pękła szyba. Pasażerowie byli przerażeni [wideo]

Dodano: 2022-08-22 10:55:31
Tagi: Lot Modlin
fot. Wioletta Baliga Facebook
fot. Wioletta Baliga Facebook

Pasażerka samolotu lecącego z Warszawy do Nowego Jorku nagrała wstrząsające wydarzenie na pokładzie. W pewnym momencie jedna z szyb w samolocie pękła. Najpierw było to małe pęknięcie, jednak zaczęło się powiększać. Niektórzy pasażerowie wpadli w panikę. 

W dreamlinerze lecącym w sobotę z Warszawy do Nowego Jorku doszło do awarii, która przeraziła znajdujących się na pokładzie pasażerów. Samolot wyleciał o 12:35 z Okęcia. Przez większość lotu nic się nie wydarzyło, a podróż przebiegała spokojnie. Problemy zaczęły się, dopiero gdy maszyna znajdowała się już nad Kanadą, a do lądowania zostało około 3 godziny. 

To się wydarzyło jak byliśmy nad Kanadą może trochę dalej zostało nam 2.5-3 godzin może do JFK. Pilot od razu zaczął się zniżać z wysokości, żeby był tlen w razie pęknięcia całego okna Najpierw było takie małe uderzenie w szybę i zrobiła się pajęczyna, a potem mocniejsze i zaczęła pękać druga warstwa, personel powiedział mi, że są 3 lub 4 warstwy szyby. Zabrałam dzieci i kazałam personelowi ich umieścić gdzie indziej, myśmy nie mogli się usunąć, choć byłam na wprost okna, bo nie było miejsc — napisała jedna z pasażerek samolotu na Facebooku. 

Ostatecznie nikomu nic się nie stało, a samolot szczęśliwie wylądował na lotnisku w Nowym Jorku. Rzecznik prasowy PLL LOT uspokaja, że sytuacja wyglądała na groźniejszą niż w rzeczywistości była.  

Podczas podejścia do lądowania na lotnisko JFK w Nowym Jorku w samolocie Boeing 787-8 Dreamliner ujawniło się uszkodzenie warstwy elektrofotochromatycznej, służącej ściemnianiu okien samolotu. Jest to jedna z wielu warstw okna w samolocie pasażerskim, nie ma wpływu na jego szczelność. Zgodnie z procedurami usterka zostanie usunięta na macierzystym lotnisku w Warszawie – powiedział Krzysztof Moczulski w rozmowie z TVN Warszawa.

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/10835/w-samolocie-z-warszawy-do-nowego-jorku-pekla-szyba-pasazerowie-byli-przerazeni-wideo [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 10835 [title] => w-samolocie-z-warszawy-do-nowego-jorku-pekla-szyba-pasazerowie-byli-przerazeni-wideo [uri] => wiadomosci/n/10835/w-samolocie-z-warszawy-do-nowego-jorku-pekla-szyba-pasazerowie-byli-przerazeni-wideo [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1670225838 ) ) </div> </body> </html>