Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Warszawa przyjazna rodzącym kobietom! Coraz więcej porodów zgodnych z wizją przyszłej mamy

Dodano: 2017-09-13 16:00:15
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Ulubiona herbata, najlepsza muzyka, a może świece? Dla stołecznych szpitali to żaden problem i chętnie wspierają rodzące pacjentki w dążeniu do wymarzonego porodu.

Plan porodu często pozostaje jedynie formalnością, bo wszystko zależy od dobrych chęci pomocy medycznej, jak i indywidualnych potrzeb przyszłej mamy. Szpitale, którym zależy na zmniejszeniu liczby porodów metodą cięcia cesarskiego z powodów innych niż wskazania medyczne, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodzących.

- Plan porodu jest dla nas punktem wyjścia, żeby zrozumieć pacjentkę i jej potrzeby, by móc jej zapewnić w miarę możliwości i wskazań medycznych jak największy komfort porodu naturalnego. Są też bardzo duże możliwości wyboru pozycji porodu, często namawiamy pacjentki, by zmieniały pozycje w trakcie porodu, bo to często pozwala uzyskać postęp porodu. Pacjentki miewają różne życzenia, ale o ile jesteśmy w stanie je spełnić, staramy się to robić, by dana rodząca miała jak najlepsze wspomnienia z porodu – mówi Małgorzata Rokicka, położna ze Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie.

By poród naturalny miał jak największe szanse powodzenia, warto w ramach zaleceń lekarza uprawiać aktywność fizyczną, a pod koniec ciąży udać się do szkoły rodzenia. Wiele kobiet korzysta też z prywatnej opieki położnej podczas porodu i staje się to coraz popularniejsze.

Mk

Podziel się: