Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Co będzie działo się w najbliższy weekend w Warszawie? Koncerty, wystawy, wydarzenia, atrakcje

Dodano: 2022-09-08 13:59:10
fot. Aga Bilska
fot. Aga Bilska

Najbliższy weekend w Warszawie będzie wypchany atrakcjami po brzegi. Warszawiacy będą mogli wziąć udział w wielu plenerowych imprezach, ale także, w przypadku załamania pogody, schronić się pod dachem jednej ze stołecznych instytucji kultury. Z pewnością nie będzie nudno. Co będzie działo się w najbliższy weekend od 9 do 11 września? 

Święto Placu Hallera 

10 września około godziny 19:30 rozpoczną się obchody święta Placu Hallera. 

To pierwsza taka potańcówka na Pradze-Północ. Każdy znajdzie coś dla siebie. Trzech DJ zagra klasyki muzyki pop, polskie przeboje, muzykę lat 70. i 80., ale pojawi się również muzyka house. Mieszkańcy, którzy dołączą do zabawy, dostaną specjalne słuchawki i sami zdecydują, którego dja będą chcieli słuchać i która muzyka porwie ich do tańca – zaprasza Urząd Dzielnicy Praga-Północ.

Dni Wilanowa 2022

W najbliższy weekend odbędzie się także jedno z najważniejszych wydarzeń w Wilanowie. Od godziny 12:00 10 września rozpocznie się dzień pełen atrakcji dla mieszkańców tej dzielnicy. W programie m.in. koncert Ania Dąbrowskiej i Kuby Badacha oraz "Bieg po Nowe Życie".

Wilanowskie Dyktando

10 września (sobota) o godz. 12 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów przy ul. Klimczaka 2 odbędzie się IV Wilanowskie Dyktando.

Poprawne pisanie to dla Ciebie bułka z masłem? Lubisz sprawdzać swoją wiedzę i umiejętności? Językowe zawiłości nie mają dla Ciebie tajemnic? Ortografia i interpunkcja nigdy nie sprawiały Ci trudności? A może po prostu chcesz wiedzieć, na ile Cię stać? Nie zwlekaj i zgłoś się do kolejnej edycji — piszą organizatorzy.

Wielkie Granie na PGE Narodowym

10 września na Stadionie Narodowym wystąpi 1000 muzyków. Pojawią się tam wokaliści oraz instrumentaliści, którzy stworzą największy rockowy zespół wszech czasów. 

„Onkobieg” na Ursynowie

W Warszawie odbędzie się kolejna edycja charytatywnej imprezy biegowej dla pacjentów onkologicznych i profilaktyki zdrowotnej – „Onkobieg”. W niedzielę, 11 września, na terenie Narodowego Instytutu Onkologii oraz na ul. Roentgena odbędą się piknik i zmagania sportowe.

Dożynki Prezydenckie w Belwederze

Tegoroczne obchody Dożynek Prezydenckich odbędą się w sobotę i niedzielę, 10 i 11 września, w Rezydencji Prezydenta RP Belweder. W tych dniach na skwerze Giedroycia (przy pomniku Piłsudskiego) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela.

Rolkowy „Rajd do Pęcic” Rolkarze

Rolkarze – na swój sportowy sposób – uczczą czyn zbrojny części IV Obwodu Armii Krajowej Ochota, który miał miejsce 2 sierpnia 1944 r. pod miejscowością Pęcice. W sobotę, 10 września, odbędzie się „3. Rajd do Pęcic”.

Festiwal muzyczny ON AIR na Lotnisku Bemowo

W piątek i sobotę, 9 i 10 września, na Lotnisku Bemowo odbędzie się festiwal ON AIR. Pojawią się tam tacy artyści, jak: Jamie xx, Jorja Smith, Tame Impala, The Kooks, Celeste, Faouzi, Röyksopp, Polo & Pan, Tash Sultana, The Comet is Coming , Alexandra Savior, Artur Rojek, Baasch, Kaśka Sochacka, Otsochodzi, Ralph Kaminski, Rubens i Tymek.

Nowa wystawa w Łazienkach Królewskich

Do Warszawy zawitają dzieła flamandzkich, holenderskich i włoskich malarzy ze zbiorów Dulwich Picture Gallery. Będzie można podziwiać je od 9 września do 1 grudnia. Będą prezentowane tam m.in. dzieła Rubensa.

"Kercelak"

10 września odbędzie się kolejna edycja "Kercelaka", to wydarzenie plenerowe na Woli, na którym będzie można poczuć klimat starej Warszawy. Impreza odbędzie się u zbiegu al. Solidarności oraz ul. Okopowej i Leszno o godzinie 12:00 i potrwa do 22:00. 

Aktywność Młodego Warszawiaka

W sobotę i niedzielę stadion AWF Warszawa zaprasza na sportowe pikniki dla dzieci. To element programu „Aktywność Młodego Warszawiaka”.

Wielki sport zaczyna się od zabawy na dmuchańcach. W programie „Aktywność Młodego Warszawiaka” chcemy wyłowić sportowe talenty, ale chcemy też zarazić sportem i aktywnością najmłodszych mieszkańców Warszawy. Myślimy przyszłościowo, bo rekreacja ruchowa w dorosłym wieku to najlepsze lekarstwo na choroby cywilizacyjne – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Zielona historia Warszawy

Historia parków, osiedli, ogrodów i ogródków w stolicy, a także minione i wciąż trwające inicjatywy mieszkańców na rzecz zazieleniania miasta – to główne tematy wystawy plenerowej „Zielona Warszawa. Miejskie inicjatywy ogrodnicze od XIX wieku do dziś”. Wernisaż w najbliższą sobotę, 10 września o godz. 16:00.

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/10945/co-bedzie-dzialo-sie-w-najblizszy-weekend-w-warszawie-koncerty-wystawy-wydarzenia-atrakcje [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 10945 [title] => co-bedzie-dzialo-sie-w-najblizszy-weekend-w-warszawie-koncerty-wystawy-wydarzenia-atrakcje [uri] => wiadomosci/n/10945/co-bedzie-dzialo-sie-w-najblizszy-weekend-w-warszawie-koncerty-wystawy-wydarzenia-atrakcje [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696253717 ) ) </div> </body> </html>