Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Wielkie utrudnienia na ulicach Warszawy. M.in. frezowanie na Puławskiej i prace na Kasprzaka

Dodano: 2022-09-10 08:00:00
Tagi: ZDM
fot. um.warszawa.pl
fot. um.warszawa.pl

W najbliższych dniach warszawiacy mogą spodziewać się wielkich utrudnień na drogach. W kilku dzielnicach rozpoczną się roboty drogowe, które będą wiązały się z m.in. następnym etapem budowy tramwaju na Kasprzaka, pracach przy ciepłociągach oraz z remontami nawierzchni i przebudową dróg. 

Brak przejazdu ul. Dzielną


W najbliższy weekend, 10-11 września, prywatny inwestor odtworzy nawierzchnię na fragmencie ul. Dzielnej. Teren prac w rejonie budynków przy ul. Dzielnej 52 i Dzielnej 15 zostanie całkowicie wygrodzony. Dojazd do granicy robót będzie możliwy z obu stron – zarówno od ul. Bellottiego, jak i Smoczej. W obrębie miejsca prac ustanowiony zostanie zakaz zatrzymywania. Czasowo zostaną wyłączone także cztery miejsca postojowe w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Linia autobusowa 107 zostanie skierowana na trasę objazdową ulicami Smoczą i Anielewicza.

Ciepłownicy na Człuchowskiej


Przez półtora miesiąca, począwszy od poniedziałku 12 września ciepłownicy będą pracować na ul. Człuchowskiej. W tym czasie zamknięta będzie jezdnia w stronę Woli, pomiędzy Drzeworytników a Świetlików. Na tym odcinku kierowcy w obu kierunkach będą jeździli północną nitką. Jadący w kierunku Powstańców Śląskich przejadą na jezdnię północną („pod prąd”) u zbiegu ul. Człuchowskiej z Drzeworytników i Raginisa. Na właściwą nitkę drogi (południową) wrócą na skrzyżowaniu z ul. Świetlików. Taka organizacja będzie tam obowiązywać do końca prac, czyli do piątku 21 października. 

Jeden kierunek na ul. Narwik


Ciepłownicy będą pracować także na ul. Narwik. W poniedziałek 12 września o godz. 7:00 rozpoczną tam budowę przyłącza. Na czas prac wygrodzą pas ul. Narwik od ul. Deyny w stronę Lazurowej. Drugim pasem ruch będzie odbywał się bez zmian. Tym samym na odcinku od ul. Lazurowej do Deyny wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Wyjazd z posesji położonych przy drodze oraz z ul. Deyny możliwy będzie wyłącznie w stronę ul. Pełczyńskiego. Wjazd w ul. Narwik od strony ul. Pełczyńskiego będzie zabroniony. Na ul. Narwik, po stronie prac, obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania, także na wyznaczonych miejscach postojowych. Prace w tym miejscu zakończą się w piątek 16 września.

Prace na Kasprzaka


Trwa budowa tramwaju na Kasprzaka. Wraz z postępem prac zmienia się również organizacja robót i dojazdów. Od poniedziałku, 12 września, robotnicy będą wyjeżdżać z placu budowy, położonego między jezdniami ul. Wolskiej, bezpośrednio na ul. Kasprzaka. To rozwiązanie będzie wymagało zwężenia ul. Kasprzaka do jednego pasa – na ok. 100 m przed bramą. Wyjazd dużych pojazdów odbywać się będzie w asyście osoby uprawnionej do kierowania ruchem i może powodować chwilowe wstrzymania ruchu. Taka organizacja ruchu będzie wprowadzana w zależności od potrzeb, ale tylko w godzinach 20:00–14:00. W ten sposób pojazdy będą opuszczać plac budowy do wiosny 2023 r.

Nocne frezowanie na Puławskiej


Od poniedziałku do piątku, od 12 do 16 września, warszawscy drogowcy będą remontować zachodnią jezdnię ul. Puławskiej pomiędzy ul. Poleczki a Samsonowską. Odcinek ten będzie wygradzany nocami: w godz. 21:00–4:00. W ciągu dnia kierowcy będą mogli korzystać z całej szerokości jezdni. Prace na jezdni w stronę Piaseczna zostaną podzielone na dwa etapy. Na początku wymieniona zostanie nawierzchnia na prawym pasie drogi, a w drugiej części tygodnia drogowcy przeniosą się na pasy lewy i środkowy. Na całej długości placu budowy obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się z informacją o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela. Przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez remontowaną jezdnię dostępne będą w przerwach technologicznych. 

Początek przebudowy ul. Jarzębskiego


W poniedziałek 12 września rozpocznie się remont ul. Jarzębskiego. Jest to kolejna ulica, która przejdzie przemianę pod okiem Zarządu Dróg Miejskich. Wymienione zostaną chodniki i azyle dla pieszych, a zjazdy do garażów i na osiedlowe parkingi zostaną wyłożone kostką. Całości dopełni wymiana nawierzchni jezdni. W pierwszym etapie drogowcy zajmą chodniki po zachodniej stronie (przeciwnej niż Urząd Dzielnicy Bielany). Część robót będzie prowadzona w skrajni jezdni. Wówczas zostaną one oznakowane i dodatkowo wygrodzone, co może spowodować zwężenie pasa drogi o około pół metra. Termin zakończenia „frezowania plus” ul. Jarzębskiego to koniec 2022 r. 

Więcej pasów na Wisłostradzie


Na skrzyżowaniu Czerniakowskiej i Gagarina zlokalizowane są dwie duże komory ciepłownicze, które wymagają przebudowy z uwagi na powstające: kolektor Mokotowski-Bis i tory tramwaju do Wilanowa. Na okres wakacyjny wykonawca uzyskał zgodę na zajęcie nieco większej powierzchni skrzyżowania. Dzięki temu prace mogły toczyć się sprawniej, ale kierowcy stracili jeden pas ul. Czerniakowskiej do jazdy prosto w obu kierunkach. Od wtorku 13 września na skrzyżowaniu ul. Czerniakowskiej, Gagarina i al. Polski Walczącej zostanie przywrócona organizacja ruchu sprzed wakacji. Oznacza to, że z prawych pasów ul. Czerniakowskiej (w obu kierunkach) oprócz skrętu w prawo będzie można także pojechać prosto.

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/10956/wielkie-utrudnienia-na-ulicach-warszawy-min-frezowanie-na-pulawskiej-i-prace-na-kasprzaka [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 10956 [title] => wielkie-utrudnienia-na-ulicach-warszawy-min-frezowanie-na-pulawskiej-i-prace-na-kasprzaka [uri] => wiadomosci/n/10956/wielkie-utrudnienia-na-ulicach-warszawy-min-frezowanie-na-pulawskiej-i-prace-na-kasprzaka [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1680132877 ) ) </div> </body> </html>