Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Metro surfing w Warszawie. Policja nadal nie potrafi złapać sprawcy [wideo]

Dodano: 2022-09-21 14:59:27
fot. Degon344 YT
fot. Degon344 YT

Mężczyzna, który miesiąc temu udostępnił w internecie nagranie, na którym jedzie na wagonie metra, trzymając się jego tyłu, nadal pozostaje bezkarny. Wielokrotnie pytaliśmy o ten incydent Komendę Stołeczną Policji oraz komisariat metra, jednakże mimo wielu informacji i nagrania, które mężczyzna sam udostępnił w internecie oraz monitoringu na stacjach metra, policja nadal pozostaje w tej kwestii bezczynna. To nie jedyna sprawa, której stołeczne służby nie potrafią rozwiązać. 

Miesiąc temu nagłośniliśmy sprawę metro surfingu w warszawskim metrze. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać niezwykle nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie. Autor filmu wskoczył na tory, a następnie chwycił za tył pociągu i odjechał podczepiony do niego. Tym sposobem przemierzył długi odcinek warszawskiej linii M1 w kierunku Młocin, a następnie zeskoczył z pojazdu na jednej ze stacji i wyszedł z metra. Nie interweniowała ani ochrona metra, ani policja. Zawiodły wszystkie zabezpieczenia metra, pokazuje to, że nielegalne dostanie się na wagon metra jest proste, co może w przyszłości być bardzo niebezpieczne dla pasażerów. 

Wydawałoby się, że namierzenie autora nagrania, który sam udostępnił w sieci film i tym samym poinformował o swoim wyczynie opinię publiczną, powinno być proste. Na każdej ze stacji metra jest też monitoring oraz ochrona. Mimo że od publikacji nagrania minął już ponad miesiąc, policja nadal nie zdołała zatrzymać sprawcy. 

Mamy zabezpieczone nagrania z monitoringu i trwają czynności mające na celu ustalenie sprawcy i pociągnięcie go do odpowiedzialności. Jednakże ze względu na dobro prowadzonego postępowanie nie możemy udzielić więcej informacji — powiedziała Radiu Kolor Natalia de Laurans z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego.

Sprawcy ostrzału autobusu i tramwaju przy Dworcu Gdańskim także bezkarni 

Od kilku miesięcy policja nie może też znaleźć i ukarać osoby lub osób, które z wiatrówki ostrzelały tramwaj i autobus na wiadukcie przy Dworcu Gdańskim. To kolejna sprawa, o którą reporterzy Radia Kolor dopytują stołeczną policję od 3 czerwca. Od ponad 3 miesięcy bandyta lub bandyci, którzy stworzyli takie zagrożenie pozostają bezkarni.

Kierowca jest zdenerwowany, a może bardziej zdziwiony, że stało się to, co się stało... Jechał z Żoliborza w kierunku centrum Warszawy. Pierwsze sygnały, że stało się coś niepokojącego dotarły do niego na wysokości ulicy Zajączka, tuż przed wjazdem na wiadukt na Dworcu Gdańskim. Podeszła do niego zdenerwowana pasażerka. Powiedziała mu, że ktoś chyba strzelił w autobus, że zniszczona jest szyba i że strzały mogły paść z okolicznych budynków. Kierowca zatrzymał się i, rzeczywiście, szyba w autobusie była zniszczona. Upewnił się, że nikt nie został ranny. I wezwał pomoc i służby. Na miejscu pracuje m.in. policja, która przesłuchuje świadków i ustala skąd padły strzały — relacjonował to wydarzenia reporter Radia Kolor. 

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/11047/metro-surfing-w-warszawie-policja-nadal-nie-potrafi-zlapac-sprawcy-wideo [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 11047 [title] => metro-surfing-w-warszawie-policja-nadal-nie-potrafi-zlapac-sprawcy-wideo [uri] => wiadomosci/n/11047/metro-surfing-w-warszawie-policja-nadal-nie-potrafi-zlapac-sprawcy-wideo [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1680128144 ) ) </div> </body> </html>