Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Trzaskowski rozważa ograniczenie buspasa na Puławskiej. A co ze strefą płatnego parkowania na Saskiej Kępie?

Dodano: 2022-10-17 12:13:51
fot. ZDM
fot. ZDM

Nie kończy się dyskusja na temat buspasa na Puławskiej, a dodatkowo pod znakiem zapytania stanęło wprowadzenia strefy płatnego parkowania na Saskiej Kępie. Wszystko przez to, że radni, wbrew stanowisku Rafała Trzaskowskiego, poparli petycję jej przeciwników. Prezydent Warszawy odpowiedział na pytania, które nagromadziły się wokół tych dwóch przedsięwzięć. Rozważamy ograniczenie funkcjonowania buspasa na ulicy Puławskiej — powiedział w rozmowie z PAP prezydent.

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Warszawy poparcie uzyskała petycja przeciwko wprowadzeniu strefy płatnego parkowania na Saskiej Kępie. Za głosowali radni z PiS-u, ale też z KO, czyli partii Rafała Trzaskowskiego, który podkreślał, że strefa płatnego parkowania w tym miejscu jest potrzebna. Jednakże aż 12 jego partyjnych kolegów ma na ten temat inne zdanie. Z kolei 18 innych radnych z KO wstrzymało się od głosowania. Przeciwko petycji byli jedynie radni Lewicy. Do tej niespodziewanej sytuacji odniósł się Rafał Trzaskowski, który nadal popiera wprowadzenie strefy. 

Uważam, że strefa płatnego parkowania na Saskiej Kępie jest potrzebna. Oczywiście jest część mieszkańców, która jest innego zdania, ale wielu mieszkańców popiera powstanie tej strefy – powiedział Trzaskowski, który dodał, że władze miasta od wielu miesięcy prowadzą na ten temat konsultacje.

Dalej będziemy przekonywać mieszkańców, że ta strefa jest potrzebna – podkreślił prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski rozważa ograniczenie funkcjonowania buspasa 

Buspas na Puławskiej nie schodzi z ust mieszkańców Warszawy. Jedni popierają to rozwiązanie, tak jak m.in. aktywista Jan Mencwel, a inni przeciwko niemu protestują. Do tych drugich można zaliczyć m.in. radną Nowoczesnej Olgę Górną, która zorganizowała petycję w sprawie ograniczenia funkcjonowania buspasa. Do ratusza zaapelował również wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który poprosił o ponowne przeanalizowanie sytuacji na Puławskiej. W internecie z kolei swoją wściekłość wylewają kierowcy, którzy są oburzeni korkami na tej ulicy. Tym opiniom uległ w końcu Rafał Trzaskowski i zapowiedział, że rozważy zmiany na Puławskiej. 

Rozważamy ograniczenie funkcjonowania buspasa na ulicy Puławskiej — powiedział w rozmowie z PAP prezydent.

Analizujemy propozycję mieszkańców. W związku z tym, że budowany jest tramwaj na Wilanów, sytuacja w Warszawie jest bardzo trudna. Zastanawiamy się, czy tymczasowo takiego rozwiązania nie wprowadzić — dodawał jednak Trzaskowski.

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/11266/trzaskowski-rozwaza-ograniczenie-buspasa-na-pulawskiej-a-co-ze-strefa-platnego-parkowania-na-saskiej-kepie [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 11266 [title] => trzaskowski-rozwaza-ograniczenie-buspasa-na-pulawskiej-a-co-ze-strefa-platnego-parkowania-na-saskiej-kepie [uri] => wiadomosci/n/11266/trzaskowski-rozwaza-ograniczenie-buspasa-na-pulawskiej-a-co-ze-strefa-platnego-parkowania-na-saskiej-kepie [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1675582792 ) ) </div> </body> </html>