Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Afera pedofilska na Targówku: radni domagają się dymisji wiceburmistrza. Zgłaszają zniszczenie nagrań służbom

Dodano: 2022-10-28 09:59:17
fot. Marta Borczyńska
fot. Marta Borczyńska

Radna Prawa i Sprawiedliwości Marta Borczyńska oskarża urzędnika pełniącego obowiązki naczelnika wydziału obsługi o niszczenie nagrań z posiedzeń zespołu kontrolnego ds. afery pedofilskiej na Targówku. Radna podkreśla, że odpowiedzialny za to jest wiceburmistrz dzielnicy Krzysztof Miszewski i domaga się jego dymisji. 

Radna Targówka podkreśla, że nagrania z posiedzeń zespołu kontrolnego zajmującego się sprawą Wioski Żywej Archeologii i finansowania działalności oskarżonego o pedofilię Roberta K. przez miasto, zostały zniszczone przez urząd dzielnicy. 

W związku z tym, że były niszczone nagrania, czyli niszczone dokumenty, do których przetwarzania nie miał naczelnik prawa, składamy, jako klub radnych PiS, zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Złożymy je jeszcze w dziś. Informujemy w nim, że mogło dojść do przestępstwa niszczenia dokumentów — powiedziała radna.

Radni PIS-u uważają, że za zniszczenie nagrań odpowiada wiceburmistrz Miszewski i domagają się jego odwołania. Ponadto twierdzą oni, że to element tuszowania działań Roberta K. Radni twierdzą, że są w posiadaniu notatki służbowej, która potwierdza ich tezy.

W związku z działaniami wiceburmistrza Miszewskiego, który sprawował z urzędu bezpośredni nadzór nad pracą wydziału obsługi rady, jako radni PiS w najbliższym czasie złożymy wniosek o odwołanie pana Krzysztofa Miszewskiego z funkcji zastępcy burmistrza dzielnicy Targówek. W związku z tym, że to on sprawował nadzór i z mocy prawa jest odpowiedzialny za czyny, których się dopuścił jego podwładny — powiedział z kolei radny Andrzej Grabowski.

Do sprawy odniosły się władze Targówka 

Nagrania trafiły do radnej Marty Borczyńskiej, która uważa, że widać na nich, jak wiceburmistrz Miszewski zakłóca i torpeduje posiedzenie komisji. Do sprawy odniosły się władze dzielnicy.

Z treści notatki nie wynika, kto wydał polecenie usunięcia nagrań. Musimy teraz dojść do tego czy było wydane polecenie. Skasowanie nagrania wynikało z opinii prawnej, która sugerowała, że takie nagranie nie powinno powstać. Natomiast nie jestem w stanie stwierdzić, czy ktoś wydał takie polecenie — powiedział wiceburmistrz Targówka Jędrzej Kunowski.

Osoba, która skasowała nagrania, została przez przełożonego, czyli panią burmistrz, ukarana karą dyscyplinarną przewidzianą w kodeksie pracy — podkreślił Kunowski.

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/11373/afera-pedofilska-na-targowku-radni-domagaja-sie-dymisji-wiceburmistrza-zglaszaja-zniszczenie-nagran-sluzbom [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 11373 [title] => afera-pedofilska-na-targowku-radni-domagaja-sie-dymisji-wiceburmistrza-zglaszaja-zniszczenie-nagran-sluzbom [uri] => wiadomosci/n/11373/afera-pedofilska-na-targowku-radni-domagaja-sie-dymisji-wiceburmistrza-zglaszaja-zniszczenie-nagran-sluzbom [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1686287365 ) ) </div> </body> </html>