Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Bródno. Były korty dla wybranych, będzie ogród sensoryczny

Dodano: 2017-03-15 11:27:31
foy. targówek.info
foy. targówek.info
Korty tenisowe przy Parku Bródnowskim przechodzą do historii. Płakał raczej nikt nie będzie, bo mało kto z nich korzystał, a status kortów był niejasny.
Korty tenisowe powstały w latach 90. i były samowolą budowlaną. W 2008 roku przejęła je dzielnica, ale nie bardzo wiedziała, co z nimi zrobić. Teren ten nie wygląda dobrze - ogrodzenie zarośnięte krzakami, zardzewiała brama i kłódka, która jest tam od zawsze. Teraz nie bardzo wiadomo, kto i na jakich zasadach może korzystać z kortów.

Teraz dzielnica bierze się za uporządkowanie tego terenu. Korty zostaną zlikwidowane i to już za kilka miesięcy. Dzielnica ma plan na to, co utworzyć w tym miejscu. Będzie to kompleks boisk dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy i ogród sensoryczny, który ma terapeutycznie oddziaływać na zmysły i zostanie podzielony na strefy dotyku, wzroku, smaku, węchu i słuchu. 

Plac zabaw znajdujący się w pobliżu będzie zmodernizowany. Pojawią się urządzenia dla niepełnosprawnych dzieci, takie jak huśtawka dla maluchów na wózkach inwalidzkich. Wszystko będzie gotowe w przyszłym roku. Wiadomo, że dzielnica nie ma planów odtwarzania kortów w innym miejscu.
 
łj

Podziel się: