Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Weekendowe prace na ulicach Warszawy. Utrudnienia na al. Solidarności, Bruzdowej i al. Jana Pawła II

Dodano: 2022-11-12 08:00:00
fot. ZDM
fot. ZDM

W ten weekend na ulicach Warszawy będą odbywały się remonty.  od 11 do 14 listopada drogowcy naprawią nawierzchnię prawego pasa ruchu al. „Solidarności”, na odcinku od ul. Żelaznej do al. Jana Pawła II. W tym czasie  ten fragment jezdni będzie zwężony. Ponadto kolejny odcinek ulicy Bruzdowej w Wilanowie zyska nową jezdnię, chodniki oraz ścieżkę rowerową. Prace będą miały miejsce również przy Varso Tower. 

Weekendowe frezowanie w al. „Solidarności”

W piątek o godzinie 22:00 drogowcy rozpoczną prace, zamkną wówczas prawy i środkowy pasy jezdni al. „Solidarności” w stronę centrum, na odcinku od ul. Żelaznej do al. Jana Pawła II. Ruch w kierunku pl. Bankowego będzie odbywał się jednym pasem. Na obszarze prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się.

Zamknięte zostaną także wjazdy i wyjazdy z i na remontowany pas al. „Solidarności”. W związku z tym na ul. Dobrzańskiego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy – dojazd do tej ulicy możliwy będzie od Ogrodowej.

Na ul. Żelaznej, bezpośrednio na przed skrzyżowaniu skrzyżowaniem z al. „Solidarności”, wygrodzony zostanie fragment jezdni, ale utrzymane będą wszystkie relacje do skrętu.

Roboty obejmą także niewielki fragment skrzyżowania z al. Jana Pawła II. Kierowcy jadący skrajnym prawym pasem tej arterii w kierunku centrum, przed skrzyżowaniem z al. „Solidarności” będą mogli wyłącznie skręcić w prawo. Jazda prosto przez skrzyżowanie tym pasem nie będzie możliwa. Przyległe pasy będą przeznaczone odpowiednio: do jazdy prosto (dwa pasy) i do skrętu w lewo (skrajny lewy pas).

Objazd utrudnień wyznaczony został ul. Żelazną, Grzybowską i al. Jana Pawła II.

Zmiany dla niezmotoryzowanych


Podczas robót zamknięte zostaną także przejścia dla pieszych przez remontowany odcinek al. „Solidarności” oraz przejazd rowerowy na skrzyżowaniu z al. Jana Pawła II. Piesi i rowerzyści będą kierowani do sąsiednich przejść i przejazdów.

Dla autobusów jadących al. „Solidarności”, w stronę pl. Bankowego, w miejsce przystanku Wola-Ratusz 01, uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy przed skrzyżowaniem z ul. Żelazną. Natomiast na skrzyżowaniu al. „Solidarności” i al. Jana Pawła II, od strony północnej, zapewniona zostanie możliwość dojścia do przystanku tramwajowego Kino Femina 05.

Kolejny odcinek ulicy Bruzdowej do przebudowy

Nową nawierzchnię zyska również odcinek ulicy Bruzdowej. Pojawi się tam nowa jezdnia, chodniki i droga dla rowerów. Dzielnica przebuduje drogę na odcinku od ul. Gratyny do Kwarty. Pierwszy etap prac rozpocznie się we wtorek, 15 listopada. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej powinni liczyć się z utrudnieniami.

Prace budowlane na ulicy Bruzdowej zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich wystartuje we wtorek, 15 listopada ok. godz. 8.00. Wówczas drogowcy zamkną dla ruchu jezdnię na odcinku od pętli autobusowej Kępa Zawadowska do ronda u zbiegu z ul. Kwarty. Możliwy będzie tylko dojazd do posesji. Pozostali kierowcy będą kierowani na objazd ulicami: Gratyny – Włóki – Prętową.

Pierwszy etap prac potrwa do wiosny 2023 r. Następnie roboty przeniosą się na odcinek od ul. Gratyny do pętli autobusowej.

Autobusy na krótszej trasie


Od wtorku, 15 listopada, autobusy linii 164 będą jeździły bezpośrednio ulicą Bruzdową do pętli Kępa Zawadowska. Oznacza to, że nie będą przejeżdżały ulicami Prętową, Sągi i Calową.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Bruzdowa jak nowa


Dzielnica Wilanów kontynuuje przebudowę ulicy Bruzdowej. Po zakończeniu prac budowlanych jej standard będzie podobny do tego, jaki został zrealizowany na odcinku od Kwarty do Prętowej. Nową nawierzchnię jezdni, chodniki, przejścia dla pieszych z azylami bezpieczeństwa, drogę dla rowerów i rondo zyska teraz odcinek od ul. Gratyny do Kwarty. W czasie robót przebudowane zostaną także instalacje podziemne. Wszystkie prace na drodze potrwają do jesieni 2023 r.

Węziej obok wieżowca Varso

Wykonawca kompleksu Varso na blisko cztery tygodnie zwęzi o jeden pas ruchu fragment jezdni al. Jana Pawła II. Prace drogowe, ale też nasadzenia drzew i montaż wiaty przystanku autobusowego będą prowadzone na prawym pasie nitki w stronę ronda Czterdziestolatka, tuż za skrzyżowaniem z ul. Chmielną. Roboty rozpoczną się w poniedziałek, 14 listopada.

Na podstawie porozumienia i umowy z Zarządem Dróg Miejskich wykonawca kompleksu Varso przystąpi do przebudowy układu drogowego al. Jana Pawła II. Śródmiejska arteria zostanie zwężona na odcinku około 60 metrów niemal od samego skrzyżowania z ul. Chmielną. Kierowcy do dyspozycji będą mieli w tym miejscu jeden pas ruchu. O około pół metra zwężony zostanie także wyjazd z ul. Chmielnej na Jana Pawła II.

W związku z pracami zlikwidowany zostanie przejazd rowerowy przez skrzyżowanie z ul. Chmielną, a piesi będą poruszali się węższym chodnikiem.

Roboty, które rozpoczną się w poniedziałek, 14 listopada, potrwają do połowy grudnia.

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/11474/weekendowe-prace-na-ulicach-warszawy-utrudnienia-na-al-solidarnosci-bruzdowej-i-al-jana-pawla-ii [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 11474 [title] => weekendowe-prace-na-ulicach-warszawy-utrudnienia-na-al-solidarnosci-bruzdowej-i-al-jana-pawla-ii [uri] => wiadomosci/n/11474/weekendowe-prace-na-ulicach-warszawy-utrudnienia-na-al-solidarnosci-bruzdowej-i-al-jana-pawla-ii [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696357178 ) ) </div> </body> </html>