Tegoroczna, 20. edycja Kamery Dawida odbędzie się w formie hybrydowej. Pokazy stacjonarne będą odbywały się od 14 do 21 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz w Kinogramie w Fabryce Norblina. Wersja online będzie otwarta od 21 do 30 listopada na platformie VOD Warszawa.
Program tegorocznej edycji jest podzielony na sekcje tematyczne: współczesne kino izraelskie, kino niemieckie o tematyce żydowskiej, przedwojenne kino jidysz, krótkie formy. Pojawią się tam również retrospektywy znanych twórców.
Oprócz tego widzowie będą mieli okazje podziwiać zmagania w Międzynarodowym Konkursie Fabuł i Dokumentów. Wyróżnienia zostaną przyznane w kategoriach: Najlepszy Film Festiwalu, Najlepsza Fabuła Pełnometrażowa, Najlepszy Dokument Pełnometrażowy, Najlepsza Fabuła Krótkometrażowa i Najlepszy Dokument Krótkometrażowy.
Na festiwalu odbędzie się także wiele intrygujących wydarzeń towarzyszących, w tym warsztaty filmowo-kulinarne, pokazy edukacyjne i warsztaty filmowe dla szkół, wystaw, webinar i koncert z muzyką z serialu „Król”.
Historia Kamery Dawida jest bardzo bogata. W trakcie poprzednich 19 edycji widzowie mieli okazję, by zobaczyć ponad 600 filmów, które pochodziły z 30 krajów. Na każdej edycji festiwalu pojawia się kilka tysięcy osób, a pokazywane na nim filmy wielokrotnie zdobywały później bardzo prestiżowe nagrody. Więcej informacji tutaj.