Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Parasolką w Kaczyńskiego. Dziś protest kobiet przed willą prezesa PiS na Żoliborzu

Dodano: 2022-11-28 15:45:53
fot. Ogólnopolski Strajk Kobiet
fot. Ogólnopolski Strajk Kobiet

Dziś przed domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu zgromadzą się kobiety, które będą protestować pod hasłem "Parasolką w Kaczyńskiego". 28 listopada mija 104 lata, od kiedy kobiety mają w Polsce prawa wyborcze. 

Wyśmiewane, obrażane, lekceważone. Bite, szarpane i zamykane w aresztach. Nasze prababki skutecznie walczyły o to, co nam wydaje się oczywiste – o swoje i nasze prawa wyborcze. Kobiety z parasolkami uderzające w płot i okna rządowej willi były w 1918 skutecznymi buntowniczkami — wywalczyły, wyszarpały, a nie "dostały" czy "otrzymały" prawa wyborcze — czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku. 

Teraz Strajk Kobiet postanowił nawiązać do tych wydarzeń i ponownie zorganizować protest parasolek. Tym razem kobiety protestują przeciwko polityce rządu PiS-u, a także obraźliwym wypowiedziom Jarosława Kaczyńskiego. 

Można się śmiać z jego obraźliwego ględzenia o tym, że kobiety nie rodzą dzieci, bo "dają w szyję". Można się zastanawiać, czy jest głupi, czy podły. Można też rozmawiać o faktach – o praktycznym zakazie aborcji, o braku dostępu do edukacji seksualnej, o braku dostępu do ochrony zdrowia, o w tym do badań prenatalnych, opieki okołoporodowej i procedur in vitro. O systemie państwowej kontroli kobiet przez rejestr ciąż i stosowanej antykoncepcji. O inflacji, o braku mieszkań, o braku dostępu do żłobków i przedszkoli. O tym, jak parszywa indoktrynacja czeka w polskich szkołach te dzieci, które się urodzą i o tym, co czeka te dzieci, które urodzą się osobami LGBT+ - piszą organizatorki protestu.

Protest rozpocznie się o godzinie 18:00. Organizatorki zachęcają do pojawiania się wówczas przed willą Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu oraz zabrania ze sobą parasolki. 

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/11591/parasolka-w-kaczynskiego-dzis-protest-kobiet-przed-willa-prezesa-pis-na-zoliborzu [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 11591 [title] => parasolka-w-kaczynskiego-dzis-protest-kobiet-przed-willa-prezesa-pis-na-zoliborzu [uri] => wiadomosci/n/11591/parasolka-w-kaczynskiego-dzis-protest-kobiet-przed-willa-prezesa-pis-na-zoliborzu [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1695598804 ) ) </div> </body> </html>