Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Poeta, satyryk, warszawiak. Wojciech Młynarski nie żyje

Dodano: 2017-03-15 22:30:29
fot. Jan Emil Młynarski (Facebook)
fot. Jan Emil Młynarski (Facebook)
W środę wieczorem dotarła do nas smutna informacja. W wieku 76 lat zmarł Wojciech Młynarski.
O śmierci Wojciecha Młynarskiego poinformowała Paulina Młynarska, córka artysty. 


- Dziś o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy - napisała na Facebooku Paulina Młynarska.

Wojciecha Młuynarskiego zapamiętamy przede wszystkim jako wszechstronnego artystę. Był poetą, satyrykiem, reżyserem i wykonawcą piosenki autorskiej, artystą kabaretowym, autorem tekstów piosenek i librett oraz tłumaczem. 

Niektóre jego piosenki stały się kultowe. Wystarczy wspomnieć na przykład takie utwory jak: "Jesteśmy na wczasach", "Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę","Róbmy swoje". Piosenki Młynarskiego śpiewało wielu znanych wokalistów,
takich jak chociażby Ewa Bem - "Moje serce to jest muzyk", czy Edyta Geppert - "Och życie, kocham Cię nad życie".

Wojciech Młynarski urodził się w 1941 roku w Warszawie. Zadebiutował w latach 60. w kabarecie i teatrze w klubie studenckim Hybrydy. W 1963 roku ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W tym samym czasie współpracował z takimi kabaretami jak Dudek, Owca i Dreszczowiec. W Teatrze Ateneum realizował programy autorskie poświęcone wybitnym artystom i twórcom, m.in.: Brelowi, Hemarowi, Ordonównie oraz Wysockiemu. 

W ostatnim czasie artysta cierpiał na chorobę afektywną dwubiegunową. Zmarł w wieku 76 lat.
 
łj

Podziel się: