Już w sezonie letnim 2023 z Lotniska Chopina Ryanair będzie oferował loty do Alicante, Majorki i Pafos, Brukseli i Wiednia. Loty do Alicante będą odbywać się cztery razy w tygodniu, do Brukseli — trzy razy, do Palmy de Mallorca — cztery razy, Pafos — raz w tygodniu, a do Wiednia — cztery razy w tygodniu.
Do tej pory pasażerowie z Warszawy mogli latać Ryanairem wyłącznie z lotniska w Modlinie. Według firmy władze tego lotniska nie podejmują z linią lotniczą współpracy dotyczącej dalszego rozwoju.
Jeśli zarząd lotniska w Modlinie oraz udziałowcy (w tym władze regionalne) nie podejmą działań, będą w przyszłości musieli wytłumaczyć mieszkańcom, dlaczego nie byli zainteresowani rozwojem lotniska i regionu. Tymczasem Ryanair będzie nadal rozwijał siatkę połączeń na tych lotniskach w Polsce i Europie, którym zależy na zwiększeniu ruchu i które są w stanie zagwarantować niskie koszty — powiedział Michał Kaczmarzyk z Ryanair, dyrektor linii czarterowych BUZZ.