Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

SPPN na Saskiej Kępie i Kamionku już jesienią tego roku? Głosowanie może odbyć się na najbliższej sesji

Dodano: 2023-02-03 09:34:00
fot. ZDM
fot. ZDM

Strefa płatnego parkowania na Kamionku i Saskiej Kępie może wejść w życie już jesienią tego roku! Jak poinformował prezydent Rafał Trzaskowski, rada miasta może zagłosować w tej sprawie na najbliższej sesji, która jest zaplanowana na 9 lutego. Znamy również granice planowanej SPPN. Wszystko jest w rękach rady miasta — mówi wiceprezydent Michał Olszewski. 

Strefa płatnego parkowania na Saskiej Kępie i Kamionku jest już na ostatniej prostej. Do tej pory trwały uzgodnienia i rozmowy pomiędzy władzami miasta a dzielnicą Praga-Południe. Jak informuje wiceprezydent Michał Olszewski, odbyły się 3 spotkania, na których Ratusz wyjaśnił dzielnicy różne aspekty dotyczące strefy, przedstawiciele władz Warszawy spotkali się również z radą osiedla Saska Kępa. 

Ubolewam, że tak długo trwały te rozmowy, bo rzeczywiście strefa płatnego parkowania jest potrzebna jak najszybciej i mam nadzieję, że ta uchwała przejdzie jak najszybciej, na najbliższej sesji — mówi prezydent Rafał Trzaskowski.

Obecnie dokument jest już gotowy do przekazania do rady miasta, do uzgodnienia pozostało jedynie kilka szczegółów dotyczących zakresu strefy.

Mamy jeszcze ostatnie uzgodnienia, które dotyczą tego projektu i pan prezydent Rafał Trzaskowski jest w to zaangażowany. Chcemy, żeby ten dokument trafił jak najszybciej do rady miasta — mówi wiceprezydent Michał Olszewski, który potwierdza, że temat strefy może zostać podjęty już najbliższej sesji rady miasta. 

Jak informuje wiceprezydent, strefa płatnego parkowania na Kamionku i Saskiej Kępie może wejść w życie jeszcze jesienią tego roku. Jeśli radni przyjmą uchwałę, władze miasta będą potrzebowały od 4 do 5 miesięcy na wdrożenie strefy. To czas na przygotowania i fizyczne wdrożenie strefy poprzez wyznaczenie miejsc i stworzenie infrastruktury. 

Jest szansa, że strefa wejdzie w życie jesienią, ale wszystko jest w rękach rady miasta, tak samo decyzja, czy w ogóle strefę powołać jest w rękach rady miasta — podsumowuje Olszewski. 

Granice nowej SPPN na Kamionku i Saskiej Kępie 

Jak przekazał Michał Olszewski, granice nowej strefy płatnego parkowania są już znane. Jedną z nich ma być ulica Terespolska. 

Na Kamionku granica jest ograniczona linią kolejową, dalej cała strefa idzie wzdłuż ulicy Grochowskiej, aż do alei Zielenieckiej, mamy tutaj naturalną barierę w postaci parku Skaryszewskiego. Na koniec mamy samą Saską Kępę, strefa zakończy się symboliczną ulicą Saską — mówi wiceprezydent. Granicą będzie też Trasa Łazienkowska. 

Wiceprezydent zaznacza, że do strefy nie wejdzie ulica Międzynarodowa, ze względu na wyniki pomiarów parkowania na tym obszarze oraz konsultacji.

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/12028/sppn-na-saskiej-kepie-i-kamionku-juz-jesienia-tego-roku-glosowanie-moze-odbyc-sie-na-najblizszej-sesji [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 12028 [title] => sppn-na-saskiej-kepie-i-kamionku-juz-jesienia-tego-roku-glosowanie-moze-odbyc-sie-na-najblizszej-sesji [uri] => wiadomosci/n/12028/sppn-na-saskiej-kepie-i-kamionku-juz-jesienia-tego-roku-glosowanie-moze-odbyc-sie-na-najblizszej-sesji [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1679441890 ) ) </div> </body> </html>