Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Budowa Tramwaju do Wilanowa: kolejne utrudnienia na ulicy Jana III Sobieskiego

Dodano: 2023-02-09 12:57:51
fot. um.warszawa.pl
fot. um.warszawa.pl

Zaczyna się kolejny etap budowy tramwaju do Wilanowa. W nocy z piątku na sobotę, z 10 na 11 lutego, wykonawca wprowadzi nową czasową organizację ruchu na ulicy Jana III Sobieskiego. Zmian mogą spodziewać się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej. 

Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa wchodzi w kolejny etap. Teraz wykonawca zajmie się kolejnymi fragmentami ulic — Jana III Sobieskiego i al. Rzeczypospolitej między ul. van Beethovena a Branickiego. To umożliwi przebudowę wodociągu i odwodnienia, a następnie przeniesienie rur ciepłowniczych. Wszystkie te prace wiążą się z wykonaniem głębokich wykopów, które muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. Z tego powodu na ulicach w rejonie placów budowy wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Roboty przygotowawcze już trwają, m.in. przy przystankach autobusowych.

Zmiany dla kierowców

Wraz z początkiem ferii, w nocy z piątku na sobotę, z 10 na 11 lutego, tramwajarze przełożą ruch w obu kierunkach na ul. Jana III Sobieskiego na jezdnię zachodnią, na odcinku od skrzyżowania z ulicą van Beethovena do skrzyżowania z aleją Witosa. Jadący do centrum będą przejeżdżali na drugą jezdnię przed skrzyżowaniem z Idzikowskiego. Ulica van Beethovena będzie kończyła się ślepo.

Ruch na jezdni zachodniej będzie odbywał się po trzech pasach ruchu: dwa do centrum (przy czym jeden z nich będzie zarezerwowany dla autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówek, pojazdów MTON, motocykli i pojazdów uprzywilejowanych) i jeden w stronę Wilanowa.

Zmiany w organizacji ruchu kierowcy napotkają także na skrzyżowaniu ulicy Jana III Sobieskiego z alejami Witosa i Sikorskiego.

W kolejnym etapie – w nocy ze środy na czwartek, z 15 na 16 lutego – ruch na zachodnią jezdnię ulicy Jana III Sobieskiego zostanie przeniesiony na odcinku od skrzyżowania z aleją Witosa do skrzyżowania z aleją Wilanowską. Natomiast w połowie ferii – w weekend, 18-19 lutego – zmiany będą wprowadzane w alei Rzeczypospolitej. Na odcinku od al. Wilanowskiej do ulicy Klimczaka robotnicy przeniosą ruch w obu kierunkach na jezdnię zachodnią, zaś na odcinku od ul. Klimczaka do ulicy Branickiego – na jezdnię wschodnią. Wdrożenie wszystkich zmian w ruchu uzależnione będzie od warunków atmosferycznych.

Zmiany dla pasażerów autobusów 

Już od poniedziałku, 13 lutego, nowe połączenie z Wilanowa do metra linii M1 zapewnią autobusy linii 217 na wydłużonej trasie – z Metra Wilanowska, przez ul. Branickiego, Płaskowickiej, Cynamonową, Gandhi do stacji.

Po czterokilometrowym buspasie, który zostanie wyznaczony na całej długości ulicy Jana III Sobieskiego, autobusy linii 522 będą kursowały równie często, jak w tej chwili, a pojazdy na linii E-2 będą woziły pasażerów także w ferie zimowe.

Z powodu prac zmieniony zostanie końcowy odcinek trasy autobusów linii 172. Ponieważ niemożliwy będzie skręt z ul. Jana III Sobieskiego w lewo – w św. Bonifacego, autobusy skręcą w prawo i dojadą do pętli Stegny zamiast do pętli Sadyba. Natomiast 163 i 263 pojadą prosto ulicą Powsińską do św. Bonifacego i w prawo do pętli Stegny. Pozostałe autobusy kursujące ul. Jana III Sobieskiego nie zmienią tras.

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/12067/budowa-tramwaju-do-wilanowa-kolejne-utrudnienia-na-ulicy-jana-iii-sobieskiego [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 12067 [title] => budowa-tramwaju-do-wilanowa-kolejne-utrudnienia-na-ulicy-jana-iii-sobieskiego [uri] => wiadomosci/n/12067/budowa-tramwaju-do-wilanowa-kolejne-utrudnienia-na-ulicy-jana-iii-sobieskiego [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1702035067 ) ) </div> </body> </html>