Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Ruszają darmowe zajęcia z jogi w Warszawie. Jak się zapisać?

Dodano: 2023-02-27 15:35:13
Tagi: joga
fot. um.warszawa.pl
fot. um.warszawa.pl

1 marca ruszają bezpłatne zajęcia Vinayasa jogi z Aktywną Warszawą. Oprócz tego takie zajęcia organizują również poszczególne dzielnice - Wesoła Ochota i Żoliborz.

Joga to specyficzny, ale i bardzo zdrowy sport. Ćwiczenia jedynie wyglądają na mało wymagające. Kto spróbuje ten się przekona, że joga jest wymagająca i niebywale podnosi sprawność całego ciała. Ćwiczenia pozwalają na głęboką regenerację czy to po innych, wysiłkowych treningach czy po stresującej pracy za biurkiem. Zapewniają też tak potrzebny relaks i chwilę oddechu – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Zajęcia organizowane przez Aktywną Warszawę wraz Palestrą Pływania są przeznaczone dla osób, które dopiero chcą się zapoznać z jogą. Vinaysa joga to odmiana jogi, która składa się z łagodnych i umiarkowanych asan, idealnych nawet dla początkujących.

Treningi zaczynają się w środę 1 marca i będą odbywać się w każdą środę o 19.00 w Ośrodku Rozbrat przy ul. Rozbrat 26. Zajęcia są bezpłatne, należy stawić się 15 minut wcześniej, żeby się zarejestrować. Ośrodek zapewnia maty i klocki do jogi, ale można także przyjść ze swoim sprzętem. Zajęcia prowadzić będzie Asia Głuchowska. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj

Joga w dzielniach

Bezpłatne zajęcia z jogi odbywają się też w poszczególnych dzielniach.

  • Wesoła: joga w dzielnicy to projekt z budżetu obywatelskiego. Zajęcia trwają półtorej godziny. Od piątku 3 marca będą się odbywać o godz. 17.30 w sali treningowej przy ul. Jana Pawła II 13 – kolejne piątki w marcu, kwietniu i maju. Joga w tej formule powróci 1 września i treningi będą odbywać się co piątek do 8 grudnia. Natomiast w wakacje – od 1 czerwca do 26 sierpnia – joga w Wesołej będzie odbywać się na dworze, w siłowni plenerowej przy ul. Granicznej. Zajęcia – w czwartki o 18.00 i w soboty o 9.30.
  • Ochota: sezon wiosenny startuje w poniedziałek 27 lutego i potrwa do 26 czerwca, a jesienny od 4 września do 11 grudnia. Godzinne zajęcia w LXIX LO przy ul. Skarżyńskiego 8 w poniedziałki o godz. 18.30. W wakacje termin treningów bez zmian, ale joga przeniesie się na dwór – do Parku Wielkopolskiego (wejście od ul. Filtrowej). Należy przyjść z własną matą, na zajęcia obowiązują zapisy – pod nr tel. 733 412 477 lub mailowo: [email protected].
  • Żoliborz: zajęcia odbywają się w ramach dzielnicowego programu „Otwarte sale”. Zajęcia już się odbywają – w każdy piątek – zaplanowano je do 2 czerwca. Miejsce Społeczny Dom Kultury, ul. Słowackiego 19A, zajęcia trwają godzinę, zaczynają się o 18.30. Więcej informacji na dzielnicowej stronie sportowej(otwiera się w nowej karcie).
  • Bemowo planuje zajęcia z jogi w plenerze od połowy maja do połowy września w Parku Górczewska oraz na Osiedlu Przyjaźń. Zajęcia planują też Śródmieście i Wola –ale trwają tu jeszcze procedury. 

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/12187/ruszaja-darmowe-zajecia-z-jogi-w-warszawie-jak-sie-zapisac [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 12187 [title] => ruszaja-darmowe-zajecia-z-jogi-w-warszawie-jak-sie-zapisac [uri] => wiadomosci/n/12187/ruszaja-darmowe-zajecia-z-jogi-w-warszawie-jak-sie-zapisac [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1701237991 ) ) </div> </body> </html>