Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Niefortunne otwarcie nowych linii SKM. Trzaskowski i inni oficjele utknęli w pociągu, musieli przesiąść się do autobusu

Dodano: 2023-03-13 12:34:37
Tagi: pociąg SKM
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Niefortunna inauguracja działania nowych linii SKM. Dziś na stacji kolejowej w Piasecznie odbyło się oficjalne otwarcie nowych tras. Pojawił się na nim m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, Marszałek Mazowsza Adam Struzik, czy burmistrz Piaseczna. Po konferencji prasowej oficjele wsiedli do pociągu, by przemierzyć nową trasę, jednak pech chciał, że do celu nie dojechali. Przeciągające się opóźnienia na trasie zmusiły ich do przesiadki do autobusu na ul. Żwirki i Wigury. 

Od 12 marca pasażerowie SKM mogą korzystać z pociągów linii S40, kursujących po trasie Piaseczno-Warszawa Główna. Dziś na tory wyjechały także pojazdy linii S4, które przewożą pasażerów na trasie: Piaseczno-Nowa Iwiczna-Jeziorki-Dawidy-Okęcie-Służewiec-Warszawa Zachodnia-Warszawa Gdańska-Legionowo-Wieliszew. Docelowo po zakończeniu prac mają one docierać także do Zegrza Południowego. Więcej informacji o nowych liniach tutaj

Niefortunna inauguracja działania nowych linii 

Dziś na stacji kolejowej w Piasecznie odbyło się oficjalne otwarcie nowych linii SKM. Z tej okazji do podwarszawskiej miejscowości zjechało wielu oficjeli. Pojawił się tam m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, Marszałek Mazowsza Adam Struzik, czy burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.

Trwało to naprawdę długo, tor odstawczy, zawrotka, remont torów od 2006 roku, właściwie było to wszystko planowane. Wreszcie się doczekaliśmy, ale nie znaczy, że to finał prac związanych ze zwiększeniem i poprawą komunikacji do i z Warszawy - mówił burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.

Z otwarcia nowych linii cieszył się również Rafał Trzaskowski. 

Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Piaseczna i nie tylko Piaseczna będą mieli dużo łatwiejszy dojazd do Warszawy, w ciągu pół godziny będą mogli dostać się do centrum. W ten sposób też działamy na rzecz połączenia całej metropolii. Dbamy o to, żeby metropolia funkcjonowała jako jeden organizm - powiedział. 

Po otwarciu oficjele wsiedli do pociągu SKM linii S40, by przemierzyć nową trasę i zainaugurować jej działanie. Planowali dojechać z Piaseczna do Dworca Głównego w Warszawie, jednak pech chciał, że napotkali na drodze utrudnienia. Politycy utknęli w pociągu, tego czasu marnować nie chciał Rafał Trzaskowski, który wykorzystał go, by... udzielić uczennicom liceum usprawiedliwienia za spóźnienie na lekcję niemieckiego. 

Ostatecznie jednak rosnące opóźnienie spowodowało, że politycy musieli wysiąść z pociągu przedwcześnie, bo na al. Żwirki i Wigury. Tam przesiedli się do autobusu, który zawiózł ich do celu. 

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/12271/niefortunne-otwarcie-nowych-linii-skm-trzaskowski-i-inni-oficjele-utkneli-w-pociagu-musieli-przesiasc-sie-do-autobusu [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 12271 [title] => niefortunne-otwarcie-nowych-linii-skm-trzaskowski-i-inni-oficjele-utkneli-w-pociagu-musieli-przesiasc-sie-do-autobusu [uri] => wiadomosci/n/12271/niefortunne-otwarcie-nowych-linii-skm-trzaskowski-i-inni-oficjele-utkneli-w-pociagu-musieli-przesiasc-sie-do-autobusu [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1702039241 ) ) </div> </body> </html>