W budynku przy ul. Radzymińskiej 123 wdrożono rozwiązania architektoniczne i techniczne umożliwiające korzystanie z zajęć zarówno dzieciom, jak i również osobom dorosłym, także z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Jak informuje Ratusz, w Domu Otwartym wdrożono ponad 20 rozwiązań dostępnościowych, uwzględniając m.in. potrzeby osób w spektrum autyzmu, poruszających się na wózkach, niewidomych, niedowidzących i głuchych. To jedna z nielicznych tego typu placówek w Polsce.
Chcemy, żeby Warszawa była miastem dostępnym i przyjaznym dla wszystkich mieszkańców. Dlatego wspieramy i będziemy wspierać takie inicjatywy jak Dom Otwarty, które sprawiają, że z kultury może skorzystać każdy, bez względu na niepełnosprawności, czy specjalne potrzeby. Mam nadzieję, że osoby odwiedzające to miejsce będą się tu czuły naprawdę jak w domu – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.
W budynku zastosowano: uporządkowane kolorystycznie oznaczenia i piktogramy, napisy w alfabecie Braille’a, pętle indukcyjne, regulowane natężenie światła i linie naprowadzające. Odwiedzający placówkę będą mogli skorzystać także z pokoju wyciszenia, pokoju do przewijania dorosłych i otwartej kuchni. W nowo otwartej przestrzeń znajdują się również przemyślane i nowocześnie wyposażone sale warsztatowe między innymi: pracownia komputerowa, pracownia VR rozszerzonej rzeczywistości, sala plastyczna, sala muzyczna, sala taneczna i pokój do zajęć indywidualnych.