Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Ustawa meropolitalna może zostać uchwalona jeszcze w tym roku

Dodano: 2017-03-16 17:27:20
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor
Poseł Jacek Sasin po dzisiejszym spotkaniu z samorządowcami z Mazowsza przyznał, że warszawska ustawa metropolitalna powinna zostać uchwalona do końca roku. 

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera i poseł Jacek Sasin spotkali się dzisiaj z przedstawicielami gmin, które miałyby wejść w skład metropolii warszawskiej. Część samorządowców, w tym wiceprezydent stolicy Michał Olszewski, opuściło spotkanie wcześniej. To dlatego, że musieli się udać na planowane dużo wcześniej Forum Samorządowe.

- Prosiliśmy wojewodę mazowieckiego o to, żeby przełożył to dzisiejsze spotkanie, z racji tego, że my jako miasto stołeczne Warszawa mamy dzisiaj bardzo ważną, budżetową sesję Rady Miasta. Wszyscy samorządowcy wysyłali pisma, żeby nas traktować poważnie, żeby nie organizować spotkania w trzy dni, gdyż dzisiaj jest potężne, ogólnopolskie spotkanie samorządowe. Dlatego musieliśmy wyjść. Przedstawiliśmy swoje stanowisko, w którym wyraziliśmy się bardzo jasno - my nie wykluczamy pogłębiania i szukania rozwiązań, ale zaapelowaliśmy, żeby to był projekt rządowy - powiedział wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

Po spotkaniu wojewoda Zdzisław Sipiera przyznał, że udało się dojść do porozumienia.

- Zaczęła się dyskusja merytoryczna i o konkretach. Propozycje są ciekawe i mówiące o szczegółach. To właśnie jest konkret, o który nam chodzi, żebyśmy ruszyli wreszcie. Nie mówili "czy", tylko mówili "jak" - powiedział Zdzisław Sipiera.

Poseł Jacek Sasin zapowiedział, że ustawa metropolitalna powinna zostać uchwalona do końca roku.

- Realnie, żeby ta ustawa mogła zafunkcjonować w kontekście wyborów samorządowych, to ona musi skutecznie wejść w życie przed końcem tego roku, ponieważ mówimy nie tylko o samym fakcie wyborczym, ale też o konieczności pewnego zakresu czasowego przygotowania takich zmian - mówił Sasin na konferencji prasowej po spotkaniu.

W przyszłym tygodniu mają ruszyć dalsze konsultacje dotyczące projektu ustawy.

mg

 

Podziel się: