Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Ruszył proces policjanta, który pijany spowodował wypadek w Kobyłce. Zginęli jego koledzy

Dodano: 2023-04-13 15:55:33
fot. pixabay
fot. pixabay

W Sądzie Rejonowym w Wołominie ruszył proces w sprawie śmiertelnego wypadku w Kobyłce. W lipcu 2022 roku nietrzeźwy policjant wiózł kabrioletem trzech kolegów, w tym dwóch na bagażniku. Gdy stracił panowanie nad autem i uderzył w słup, obaj zginęli.

Jak informuje PAP, w środę w Sądzie Rejonowym w Wołominie ruszył proces w tej sprawie i prokurator odczytał akt oskarżenia. Obecny na sali, doprowadzony z aresztu oskarżony Adrian B., były policjant, przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

W odczytanych na sali rozpraw wcześniejszych wyjaśnieniach z postępowania przygotowawczego stwierdził natomiast, że nie pamięta zdarzenia. Ze znajomymi, z którymi wsiadł do mercedesa, pił alkohol. Wskazał też, że nie jest w stanie określić, z jaką prędkością jechał. Był przekonany, że jechał samochodem tylko z pasażerem obok.

Przyznaję się do zarzucanego mi czynu. Nie chcę odpowiadać na pytania. Bardzo żałuję tego, co się stało. Nigdy nie chciałem dla pokrzywdzonych źle. Traktowałem ich jak braci. Oni mogli na mnie liczyć, ja na nich. Chcę z całego serca przeprosić (…). Ta tragedia, która się wydarzyła jest moją porażką życiową. Tyle osób przez mnie cierpi, że nie mogę sobie z tym poradzić. Mam nadzieję, że kiedyś mi wybaczą - mówił w sądzie Adrian B.

Podczas środowej rozprawy jeden z pełnomocników oskarżycieli posiłkowych wniósł o to, by nie przesłuchiwać świadków ze względu na próbę skierowania sprawy do mediacji. Do wniosku przyłączył się adwokat Adriana B., oskarżony były policjant, drugi z pełnomocników oskarżycieli posiłkowych oraz pokrzywdzone, czyli żony zmarłych mężczyzn.

Sąd zdecydował jednak o rozpoczęciu przesłuchań. W środę zeznawały żony zmarłych mężczyzn oraz policjant, który był na miejscu wypadku.

Jak wynika z zeznań kobiet, ich mężowie 21 lipca ubiegłego roku umówili się wieczorem na spotkanie. Gdy nie wracali do domów, próbowały się do nich dodzwonić, niestety ich telefony milczały. Potem dowiedziały się o wypadku.

W środę w sądzie zeznawał też policjant, który tego dnia pełnił służbę i przybył na miejsce zdarzenia na ul. Ręczajską w Kobyłce.

Zobaczyłem leżące ciała dwóch mężczyzn, a 100 metrów dalej samochód marki Mercedes. Auto miało włączony silnik, ale w środku nie było nikogo - stwierdził funkcjonariusz.

Dodał, że gdy podjechał pod adres, który uzyskał zobaczył na wysokości przejazdu kolejowego dwóch mężczyzn, idących w kierunku posesji. Okazało się, że był to oskarżony i pasażer mercedesa. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Kolejny termin rozprawy sąd wyznaczył na 5 czerwca.

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/12455/ruszyl-proces-policjanta-ktory-pijany-spowodowal-wypadek-w-kobylce-zgineli-jego-koledzy [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 12455 [title] => ruszyl-proces-policjanta-ktory-pijany-spowodowal-wypadek-w-kobylce-zgineli-jego-koledzy [uri] => wiadomosci/n/12455/ruszyl-proces-policjanta-ktory-pijany-spowodowal-wypadek-w-kobylce-zgineli-jego-koledzy [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696350515 ) ) </div> </body> </html>