Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Orange Warsaw Festival: jak najlepiej dojechać na imprezę? Bezpłatna komunikacja miejska

Dodano: 2023-06-02 10:05:58
fot. um.warszawa.pl
fot. um.warszawa.pl

Już dziś rusza kolejna edycja Orange Warsaw Festival. Topowi artyści z całego świata zagrają na Torze Służewiec. Najłatwiej na imprezę będzie dostać się autobusem. Na okolicznych ulicach można spodziewać się zmian w parkowaniu. 

Orange Warsaw Festival to wydarzenie, na które od lat zjeżdżają się miłośnicy muzyki. W tym roku będą mogli posłuchać oni takich artystów jak m.in. Martin Garrix, Ellie Goulding, Thirty Seconds To Mars, Daria Zawiałow czy Vito Bambino. Impreza będzie trwała dzisiaj i jutro. 

W związku z wydarzeniem w okolicach Toru Służewiec można spodziewać się zmian w ruchu i parkowaniu do niedzieli do godz. 10:00 na ulicach: al. Wyścigowa od Pallutha do bram wjazdowych na teren Toru Służewiec, Rzymowskiego w okolicy ul. Pallutha obowiązuje zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

W dni festiwalowe, czyli od piątku, 2 czerwca, od godz. 13:00 do soboty, 3 czerwca, do godz. 3:00 oraz od soboty od godz. 13:00 do niedzieli do godz. 3:00, nie będzie można także skręcić z ulicy Puławskiej w al. Wyścigową oraz pojechać z ul. Pallutha w al. Wyścigową w kierunku Puławskiej.

Za bramą Toru Służewiec, na prawym pasie jezdni ul. Puławskiej w kierunku Piaseczna, na odcinku 150-metrów, wyznaczony zostanie tymczasowy parking w formule Kiss&Ride. Miejsca na jednominutowe zatrzymanie auta będą funkcjonowały od 2 czerwca, od godz. 15:00 do 3 czerwca do godz. 3:00 oraz od 3 czerwca od godz. 15:00 do 4 czerwca do godz. 3:00.

Jak najlepiej dojechać i wrócić z festiwalu? 

W piątek i sobotę, aby ułatwić dojazd na festiwal, miasto uruchomi specjalną linię autobusową 300. Festiwalowe pojazdy będą kursowały w godzinach ok. 14:30-0:00 na trasie: METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Puławska – WYŚCIGI.

Po zakończeniu imprezy, dla osób wracających do domu, około godziny 23:00 zostanie uruchomiona linia „DO METRA”, która będzie obsługiwała jednokierunkowo trasę: WYŚCIGI – Puławska – Romera – Surowieckiego – al. KEN – METRO URSYNÓW 02.

Na pierwszej linii metra, w noce z 2 na 3 i z 3 na 4 czerwca, do ok. godziny 3:30 pociągi będą podjeżdżały na stacje co ok. 7-8 minut w obu kierunkach. Przystanki autobusowe WYŚCIGI, 2 i 3 czerwca od godziny 14:30 do końca kursowania linii nocnych, będą obowiązywały jako stałe dla wszystkich linii dziennych i nocnych.

Dodatkowo dla autobusów linii 504 zostanie uruchomiony jako stały przystanek WYŚCIGI 01. Parkingi P+R Metro Wilanowska, Metro Ursynów i Metro Stokłosy, w noce z 2 na 3 i z 3 na 4 czerwca będą czynne całą dobę. Z opaską festiwalową przejazd komunikacją miejską będzie bezpłatny.

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/12746/orange-warsaw-festival-jak-najlepiej-dojechac-na-impreze-bezplatna-komunikacja-miejska [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 12746 [title] => orange-warsaw-festival-jak-najlepiej-dojechac-na-impreze-bezplatna-komunikacja-miejska [uri] => wiadomosci/n/12746/orange-warsaw-festival-jak-najlepiej-dojechac-na-impreze-bezplatna-komunikacja-miejska [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696019299 ) ) </div> </body> </html>