Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Prezydent stolicy pisze do Zbigniewa Ziobry. W sprawie delegalizacji ONR

Dodano: 2017-11-14 07:50:49
fot. Wikimedia
fot. Wikimedia

"Organizacje nawołujące do nienawiści ze względów narodowościowych, etnicznych, rasowych czy wyznaniowych, zgodnie z Konstytucją RP, nie mogą legalnie manifestować" - czytamy na stronie ratusza.

Po sobotnim Marszu Niepodległości i rasistowskich hasłach, które się na nim pojawiły, prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz po raz kolejny wnosi do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego o delegalizację Obozy Narodowo-Radykalnego. 

W piśmie ratusz przytecza przykłady z kilku ostatnich lat, kiedy to członkowie ONR byli skazywani przez sądy za nawoływanie do nienawiści na tle wyznaniowym, ksenofobię, a także propagowanie ustroju faszystowskiego.

Podobne pismo ratusz skierował do Zbigniewa Ziobry kilka miesięcy temu, ale odpowiedzi się nie doczekał. 

- Propagowane przez ONR treści od tamtego momentu nie tylko nie zmieniły swojego negatywnego przekazu, ale też nie zmniejszyły swojej skali - czytamy w piśmie do szefa resortu sprawiedliwości.

- Jeszcze raz apeluję o podjęcie kroków, które ukrócą znoszenie haseł „Polska dla Polaków”, bo jesteśmy centrum Europy Środkowej i każdy w naszym kraju ma prawo czuć się godnie, a przede wszystkim bezpiecznie - pisze dalej prezydent stolicy.

łj

Podziel się: