Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Porwali, bili, żądali okupu. Są zarzuty dla 4 mężczyzn

Dodano: 2017-03-18 12:08:29
fot. KSP
fot. KSP
Są zarzuty dla czterech mężczyzn, którzy porwali 17-latka. Sprawcy mieli go uwięzić w garażu i bić. Później zażądali okupu od matki.
To historia z lutego, do której doszło na terenie Milanówka. Policja nie ujawnia, czy mężczyźni znali wcześniej nastolatka i jego rodzinę, czy był on tylko przypadkową ofiarą.

Według ustaleń funkcjonariuszy, czterech sprawców uwięziło chłopaka w kanale samochodowym jednego z garażów. Tam na porwanym miała być stosowana przemoc - używano do niej zarówno gołych pięści, jak i pałki teleskopowej. Porywacze mieli mu też grozić obcięciem palców.

Oskarżeni mieli w międzyczasie poinformować o uprowadzeniu matkę 17-latka, chcieli od niej okupu. Zamiast wchodzić w układy z przestępcami, kobieta zdecydowała się powiadomić policję w Grodzisku Mazowieckim. To właśnie funkcjonariusze tej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mieli związek ze sprawą. Do zatrzymań tych doszło już w poprzednim miesiącu. Jakiś czas później na komisariat dobrowolnie zgłosił się czwarty poszukiwany. Wszyscy zostali aresztowani tymczasowo na 3 miesiące.

O dalszych losach porywaczy będzie decydował sąd. Mężczyźni odpowiedzą za przetrzymywanie zakładnika w połączeniu z udręczeniem w celu wymuszenia okupu. Grozi im za to co najmniej 5 lat więzienia.

nd

Podziel się:

netgraf.pl