Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Najsłynniejszy policjant w Polsce przemówił. Wiemy kim jest "Kulson"

Dodano: 2017-11-14 16:45:46
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Podczas konferencji prasowej zwołanej przez Komendę Stołeczną Policji, przedstawiciele wyjaśnili, co stało się podczas Marszu Niepodległości oraz ujawnili tożsamość słynnego "Kulsona".

Medialna kariera "Kulsona" rozpoczęła się gdy do sieci trafiło nagranie z Marszu Niepodległości, na którym policja interweniuje wobec jednej z uczestniczek zgromadzenia. Padają wtedy słynne słowa, wokół których trwał spór - czy polecenie "siadaj" było skierowane do policjanta o wdzięcznym przezwisku "Kulson" czy do obraźliwie nazwanej kobiety.

- Nie ma najmniejszych wątpliwości jakie padły tam słowa. Dowódca plutonu wydawał polecenie dowódcy drużyny, aby ten szybko wsiadł do radiowozu - mówi młodszy inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Młodszy aspirant Mateusz od 9 lat służy w policji. Jego pseudonim ma już ponad pięć lat i jak sam przyznaje, nie wie skąd się wzięło. Wymyślili ją jego koledzy i jak sam podkreślał, tylko im pozwala go używać.

- Miałem usiąść ponieważ w busie, którym przewożono osoby doprowadzone, potrzebni byli policjanci do ich nadzorowania - tak komendę "siadaj" tłumaczył młodszy aspirant Mateusz.

Jak sam przyznał, zainteresowanie jego osobą jest ogromne, natomiast bardziej od niego cierpi jego... telefon. Przez nieustanne połączenia i wiadomości, ciągle musi ładować w nim baterie.

AG

Podziel się: