Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Więcej pasażerów, mniej mandatów. Coraz rzadziej jeździmy na gapę

Dodano: 2017-03-18 12:44:00
fot. ZTM
fot. ZTM
Mimo rosnącej liczby pasażerów stołecznej komunikacji miejskiej, kontrolerzy mają coraz mniej mandatów do wystawiania. Z danych BIG InfoMonitor wynika, że rok do roku sytuacja poprawia się.
Dane z rejestru dłużników wskazują jednoznacznie, że tylko w ubiegłym roku Zarząd Transportu Miejskiego przyłapał na jeździe bez biletu około 128 tysięcy osób. Oznacza to, że w porównaniu z 2015 rokiem liczba ta spadła o jedną czwartą.

Statystyki BIG-u pokazują też, że tylko co druga osoba przyłapana na jeździe na gapę w 2015 roku postanowiła zapłacić karę za przejazd (52 procent). Właśnie dlatego zaległości warszawiaków z tego tytułu sięgają ponad 740 tysięcy złotych.

Jednocześnie to Mazowsze znalazło się na szczycie rankingu regionów, gdzie opłaty za przejazd unikamy najczęściej. Tuż za nami uplasowało się województwo wielkopolskie, następnie śląskie i pomorskie - te miejsca zdecydowanie przeganiają inne, jeśli chodzi o liczbę gapowiczów. Nie jest to jednak jednoznaczne z wielkością średniego długu, bo te największe są w kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim.

Statystyki wskazują, że najczęściej gapowiczem jest mężczyzna pomiędzy 35 a 44 rokiem życia.

Niechlubny rekord w karach za jazdę bez biletu przypada za to mieszkance województwa pomorskiego, która zalega z karą w wysokości 58 tysięcy złotych.

Do rejestru dłużników może trafić każdy, kto zalega z zapłatą zobowiązania wyższego niż 200 złotych przez co najmniej 2 miesiące.

nd

Podziel się:

netgraf.pl