Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Bielańczyk na Mistrzostwach Świata

Dodano: 2023-09-21 13:22:05
Tagi: Bielany
Bielańczyk na Mistrzostwach Świata, fot. mat. prasowe
Bielańczyk na Mistrzostwach Świata, fot. mat. prasowe
Historia o marzeniach i ciężkiej pracy, która przerodziła zwykłego człowieka w autorytet. Oto opowieść, która pokazuje, że nigdy nie jest za późno, aby podążać za swoją pasją i osiągnąć coś wielkiego.

Wiele lat, miesięcy i dni systematycznej pracy, to cena, jaką płacić trzeba za realizację marzeń. Historia sportu jest pełna przykładów ludzi, którzy osiągnęli wybitne sukcesy, pokonując przeciwności i wchodząc na szczyt. Jednym z takich inspirujących przykładów jest mieszkaniec Bielan, który z niesamowitą determinacją i pasją przemierzył trudną trasę od swojego pierwszego triathlonu w Płocku do stanowiska na starcie Mistrzostw Świata. 

Sukces nie przychodzi od razu

Bohaterem tekstu jest Tomasz Kowalczyk, mieszkaniec warszawskich Bielan. Jest on triathlonistą z wieloletnim stażem. W trakcie swojego dotychczasowego życia wziął udział w 55 zawodach triathlonowych. 

Poważna historia sportowa zawodnika rozpoczyna się w 2014 roku. W dniu 14 czerwca nad płockim Zalewem Sobótka Kowalczyk wziął udział w swoim pierwszym triathlonie. Tego samego roku dołączył do TRICLUB-u, czyli triathlonowego stowarzyszenia. Rozwój zawodnika zatrzymał się w marcu 2015 roku. Wówczas bielańczyk zmagał się z zerwanym więzadłem. Rehabilitacja i wyleczenie potrwało do końca roku. 

Już w 2016 roku Kowalczyk udowodnił, że kontuzja nie zatrzyma jego sportowej kariery. Zadebiutował wówczas w Gdyni na dystansie ½ IM. Jest to średnia triathlonowa długość. W czasie takich zawodów zawodnik pokonać musi 113 kilometrów. Niecały rok później, gdyż 01.10.2017 r. pokonał on pełny dystans Ironman na zawodach w Barcelonie. 

Dzień 26.09.2021 roku uznać można za początek światowej kariery Kowalczyka. Tego dnia wystąpił on na Mistrzostwach Europy w Walencji. Pokonał on dystans olimpijski, czyli 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu. Zaledwie rok później zakwalifikował się on na Mistrzostwa Świata w Lahti. Ponadto zajął 3. miejsce w kategorii wiekowej na Mistrzostwach Polski. Pokonał na nich dystans ½ IM. 

Bielański akcent na Mistrzostwach Świata

W poniedziałek 4 września br. Tomasz Kowalczyk stawił się w finlandzkim mieście Lahti, aby wystartować na Mistrzostwach Świata w triathlonie. Uczestniczył w zawodach na dystansie ½ IM. 

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/13479/bielanczyk-na-mistrzostwach-swiata [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 13479 [title] => bielanczyk-na-mistrzostwach-swiata [uri] => wiadomosci/n/13479/bielanczyk-na-mistrzostwach-swiata [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1702030438 ) ) </div> </body> </html>