Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Kupcy na Filtrowej bezpieczni. Nie będzie likwidacji straganów

Dodano: 2017-03-18 13:25:44
fot. ilustracyjne (Pixabay)
fot. ilustracyjne (Pixabay)
Widmo likwidacji stoisk handlowych przy ulicy Filtrowej oddaliło się. Od początku miesiąca Zarząd Dróg Miejskich nie ukrywał, że planuje pozbyć się kupców z tego rejonu Ochoty. Teraz drogowcy zmienili zdanie.
Stragany przy Filtrowej to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów okolicy. Można tu kupić zarówno kwiaty, jak i świeże owoce i warzywa. Wiele osób chwali sobie to rozwiązanie, bo kupców zna osobiście od wielu lat.

Zastrzeżenia do sposobu (i przede wszystkim miejsca) ich pracy miał Zarząd Dróg Miejskich. Ten jakiś czas temu zdecydował o nie wydawaniu dalszych zgód na zajmowanie pasa drogowego w taki sposób. Powodem miało być zagrożenie dla bezpieczeństwa okolicznych pieszych. Zdaniem drogowców, kłopotem były samochody dostawcze, które podjeżdżały na stoiska z towarem. Poza tym stragany miały ograniczać widoczność kierowcom wyjeżdżającym z podwórek.

Negatywna decyzja o dalszym funkcjonowaniu handlarzy w tym rejonie spotkała się nie tylko z oburzeniem części mieszkańców będących stałymi klientami, ale również niektórych radnych dzielnicy, między innymi Sylwii Mróz. To między innymi ona brała udział w rozmowach z ZDM-em, które właśnie się zakończyły - i to pozytywnie dla kupców, o czym poinformowała na Facebooku burmistrz Ochoty, Katarzyna Łęgiewicz.

- Bardzo się cieszę, że wymiana rzeczowych argumentów i wizja lokalna sprawiły, że ZDM nie będzie już dążył do ich likwidacji. Wszystkim leżą na sercu kwestie bezpieczeństwa, dlatego sprawa nie była prosta. Najważniejsze, że wspólnie udało nam się osiągnąć cel, z myślą o mieszkańcach, kupcach i klientach. Jestem przekonana, że to między innymi taki uliczny handel z tradycjami kształtuje lokalny koloryt. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę sprawę - czytamy w poście.

nd

Podziel się:

netgraf.pl