Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Piotr K. zostaje za kratkami. Tymczasowy areszt dla "najmłodszego polskiego milionera"

Dodano: 2017-03-19 11:41:19
fot. Facebook (Piotr K)
fot. Facebook (Piotr K)
Przez nieco ponad rok skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości - teraz nie zostanie wypuszczony tak łatwo. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa zdecydował się wydłużyć tymczasowy areszt dla Piotra K. o trzy miesiące.
Do przesłuchania mężczyzny doszło w ostatni piątek w stołecznej prokuraturze. Podejrzany jest on o oszustwa, a także handel lekami i kosmetykami bez odpowiednich uprawnień. Przed śledczymi nie przyznał się do żadnego z tych czynów. Jeszcze w sobotę przedłużono mężczyźnie areszt w obawie przez ucieczką, matactwem i ewentualnym ukrywaniem się przed wymiarem sprawiedliwości.

Uwagę organów ścigania "młody milioner" zwrócił w 2014 roku. To po tym, kiedy pojawiły się podejrzenia o handlu produktami nie spełniającymi norm, w dodatku bez zezwoleń. Według ostatnich szacunków, Piotr K. oszukał co najmniej 400 osób. Służby podejrzewają, że nie wszyscy jeszcze zgłosili się na komendę.

Właśnie dlatego prokuratura zdecydowała o aresztowaniu Piotra K. w 2015 roku - wyszedł jednak za kaucją i ślad po nim zaginął. Przez długi czas mężczyzna był aktywny w mediach społecznościowych, gdzie otwarcie kpił sobie z nieudolności policji w kwestii jego ścigania - w jednym z wpisów na Facebooku zaapelował nawet do śledczych, aby ci zmienili zdjęcie w jego liście gończym, ponieważ na obecnym nie wygląda korzystnie.

Podejrzanego udało się zatrzymać w Austrii w wigilię 2016 roku. Grozi mu do 8 lat więzienia.
 
Już w 2015 roku o sprawie alarmowali sami poszkodowani:
 
 
wideo: Blisko Ludzi TTV/x-news

nd

Podziel się:

netgraf.pl