Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Z Warszawy do Ząbek na dwóch kółkach. Będzie trasa rowerowa

Dodano: 2017-03-20 11:30:23
fot. ZDM
fot. ZDM
Zarząd Dróg miejskich ogłosił przetarg na kontynuację budowy trasy dla jednośladów wzdłuż Radzymińskiej. Dziś droga dla rowerów urywa się w rejonie ulicy Karkonoszy.
Kolejny, blisko 3-kilometrowy odcinek do ulicy Bystrej ma powstać w przyszłym roku. Droga dla rowerów będzie przebiegać po północno-zachodniej stronie jezdni. Jednak jak zapowiadają drogowcy, ruch będzie możliwy także po drugiej stronie, dzięki wykorzystaniu istniejącej jezdni serwisowej

Jednocześnie w tym samym czasie powstanie droga rowerowa wzdłuż ulicy Bystrej. Tym samym, trasa dla jednośladów będzie kończyć się na granicy z Ząbkami. Poza tym, Bystra zyska nowe chodniki, a przy okazji pojawi się więcej zieleni. 

- Prace objęte przetargiem to I etap inwestycji. Drugi będzie obejmował odcinek od ul. Bystrej do Trasy Toruńskiej, przebiegający częściowo przez Warszawę, Ząbki i Marki. Inwestycja będzie realizowana wspólnie przez te trzy miasta - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Inwestycja powstanie w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, który jest poświęcony m. in. rozwojowi sieci rowerowej w Warszawie i okolicach. W najbliższych latach w ramach programu a aglomeracji powstanie prawie 330 kilometrów tras rowerowych.
 
łj

Podziel się: