Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Centrum Sportów Wodnych bez pieniędzy od miasta. Co to oznacza?

Dodano: 2017-03-20 13:01:18
fot. Pixabay
fot. Pixabay
Budowa bazy rekreacyjno-sportowej nad Kanałem Żerańskim wcale nie jest taka pewna. Stołeczni radni na ostatniej sesji nie przyznali pieniędzy na ten cel.
Kilka tygodni temu radni przyznali, że "po zapoznaniu się z prezentacją przygotowaną przez lokalne organizacje, dokumentacją zdjęciową, relacjami trenerów i zawodników musimy stwierdzić, że warunki, w jakich trenują sportowcy, są dalece niewystarczające". I co? I nic.

Rada Miasta na ostatniej sesji nie przyznała pieniędzy na budowę Centrum Sportów Wodnych na Żeraniu. Powód to negatywna opinia komisji sportu - tej samej komisji, która wcześniej zabiegała o dofinansowanie. Jak wyjaśniają radni, CSW to inicjatywa kilku klubów sportowych, które są ze sobą skłócone. Te większe chcą sportu wyłącznie wyczynowego, mniejsze kluby natomiast - amatorskiego.

Budowy ośrodka więc nie będzie, jeśli nie zostanie osiągnięte porozumienie w tej sprawie. Decyzja radnych nie oznacza więc, że pomysł utworzenia CSW przepadł. Jak tłumaczą radni, pieniądze na tel cel są zamrożone do kolejnej sesji. Dodajmy, że z ośrodka mieliby korzystać nie tylko sportowcy, ale także mieszkańcy. Jednak za wcześnie jeszcze na jakiekolwiek konkrety, co do kształtu przyszłej inwestycji.
 
łj

Podziel się: