Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Świerki, sosny, jodły- jaką choinkę wybrać?

Dodano: 2017-12-11 12:47:17
fot. Pixabay.com
fot. Pixabay.com

Punkty sprzedaży świątecznych drzewek już ruszyły. W ofercie są choinki małe i duże różnych gatunków. Najważniejsze jednak, by pochodziły z legalnego źródła.

Stołeczna straż miejska prowadzi kontrole, w ramach których sprawdza czy sprzedawane drzewka pochodzą z legalnych plantacji. Można to także sprawdzić samemu, zwracając uwagę na kilka szczegółów.

Przede wszystkim, choinki powinny mieć metki a sprzedawca musi mieć dokument, potwierdzający że posiada grunt, na którym drzewka rosły.

-Jeśli choinka rosła w gęstym lesie to ma małe igły i cienkie gałązki. Jeśli są one twarde i sztywne, to znaczy że pochodzi z plantacji - mówi Jerzy Balcerski, sprzedający choinki na Mokotowie.

Kupowanie legalnych choinek pozwala unikać wycinek i dbać o naturalny ekosystem.

A jak wybrać choinkę? Jeśli szukamy drzewka, któremu nie będą wypadać igły, należy kupić jodłę. Najbardziej zielone i intensywnie pachnące są świerki, do wyboru srebrny lub pospolity.

- Najwięcej sprzedajemy choinek do dwóch metrów, które mieszczą się w każdym domu. Na wyższe, trzymetrowe, ze względów praktycznych nie wszyscy mogą sobie pozwolić - mówi Balcerski.

Najwięcej choinek mieszkańcy Warszawy kupują w weekendy. Wtedy należy spodziewać się największych kolejek.

AG

Podziel się:

netgraf.pl