Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Rodzina Waltzów wiedziała o fałszerstwie? "Przełomowe akta"

Dodano: 2017-12-11 13:28:05
fot. Komisja weryfikacyjna
fot. Komisja weryfikacyjna

"Rodzina Waltzów wiedziała, że próbuje odzyskać kamienicę w złej wierze" - mówi Patryk Jaki, szef Komisji Weryfikacyjnej i na dowód pokazuje nowe dokumenty w sprawie Noakowskiego 16.

To wyrok skazujący jednego z fałszerzy i zeznania Romana Kępskiego - wuja Andrzeja Waltza, który niedawno w sprawie Noakowskiego 16 zeznawał przed komisją weryfikacyjną. 

- Organa państwa pytają Romana Kepskiego, czyli rodzinę Państwa Waltzów - czy wiedział o tym fałszerstwie i czy wiedział, że ta kamienica została mu przekazana w wyniku fałszerstwa. I on odpowiada: nie uważam za wykluczone, że popełniono fałszerstwo. Gdyby tak było, to wtedy to byłaby moja strata. Podpisano: Roman Kępski - taki zapis widnieje w odnalezionych dokumentach, o którymch mówił Patryk Jaki.

Andrzej Waltz twierdził, że nie wiedział o fałszerstwie i o bezprawnym nabyciu nieruchomości przez Kępskiego. Według szefa komisji weryfikacyjnej, odnalezione w sądach okręgowych w Olsztynie i Mławie akta są "przełomowe".

Przypomnijmy - kamienica przy Noakowskiego 16 w 2003 roku trafiła w ręce m.in. rodziny Waltzów. Później za ponad 16 milionów budynek kupiła spółka Fenix.

łj

Podziel się:

netgraf.pl