Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Ratusz apeluje o wznowienie prac nad dużą ustawą reprywatyzacyjną

Dodano: 2018-02-13 16:55:07
fot. UM Warszawa
fot. UM Warszawa

Wiceprezydent Warszawy Witold Pahl zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego, aby wpłynął na postęp prac nad ustawą, która może rozwiązać problem roszczeń.

Na specjalnie zwołanej konferencji Pahl zauważył, że roszczenia nie tylko wpływają na poziom życia i bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy, ale także na rozwój miasta. Z powodu wniosków spadkobierców, niemożliwe jest uchwalanie miejskich planów zagospodarowania, hamowane są też miejskie inwestycje.

- Apeluję do premiera Morawieckiego aby spowodował wznowienie prac nad przygotowywanym od wielu miesięcy projektem dużej utawy reprywatyzacyjnej. Przypominam, że przy udziale miasta, został już przygotowany i złożony przez Platformę Obywatelską we wrześniu 2016 roku projekt, który rozwiązuje problemy lokatorów kamienic z roszczeniami - mówi Witold Pahl.

Projekt wymaga doprecyzowania i dlatego wrócił do resortu sprawiedliwości - to wersja oficjalna. Ale de facto oznacza to, że trafił do sejmowej zamrażarki.

Projekt PiS zakładał m.in. koniec zwrotów w naturze, czyli kamienic z lokatorami. Poza tym, ustawa miała skończyć ze zwrotem nieruchomości kuratorom, dalekim krewnym i osobom zmarłym.

AG

Podziel się: