Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Rafał Trzaskowski w Radiu Kolor: Ja bym się stawił przed komisją

Dodano: 2018-03-13 12:56:15
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta stolicy był w środę gościem Spraw Warszawy.

Rafał Trzaskowski był pytany m.in. o kwestie związane ze smogiem. Jak zaznaczył, kluczowa jest niska emisja.

- To na szczęście robimy, czyli wymiana kotłów, dopłaty do dobrej jakości paliwa i likwidacja "smoluchów" miejskich. Było ich kilkanaście tysięcy, w tej chwili zostało ich 1500 - powiedział Trzaskowski.

Polityk PO wskazywał też na preferencje dla komunikacji miejskiej, czyli np. buspasy. Pytany o to, czy on sam korzysta z komunikacji miejskiej stwierdził, że tak, ale często używa samochodu, bo musi jeździć w kilka miejsc.

Jak zaznaczył, należy rozpocząć debatę z warszawiakami na temat ewentualnych ograniczeń wjazdu do centrum samochodów spoza metropolii. Rafał Trzaskowski nie jest jednak zwolennikiem ograniczania "na dzień dobry" wjazdu do centrum starym samochodom.

- Nie jesteśmy jeszcze tak bogatym społeczeństwem jak społeczeństwo niemieckie, gdzie rzeczywiście diesele stare nie mogą wjeżdżać do centrum, ale trzeba rozpocząć dyskusję na ten temat - dodał polityk PO.

Rafał Trzaskowski był też pytany o reprywatyzację. Jak mówił, ten problem należy załatwić raz na zawsze poprzez przyjęcie ustawy reprywatyzacyjnej. Komisję weryfikacyjną nazwał "teatrem politycznym", ale zaznaczył, że gdyby był prezydentem, to stawiłby się na wezwanie komisji.

- Ja bym się stawił. Rozumiem zastrzeżenia Hanny Gronkiewicz-Waltz, ale uważam, że stanięcie z otwartą przyłbicą i pokazanie pewnej hucpy nadużyć tej komisji, tego, że jej działania poza sprawiedliwością mogą sprawić, że powstanie nowa grupa poszkodowanych - ludzi, którzy będą tracili tytuły do mieszkań (...), warto o tym powiedzieć - dodał Trzaskowski.

Kanydat Platformy i Nowoczesnej był też pytany o porozumienie z lewicą. Pełną rozmowę znajdziecie tutaj.

łj

Podziel się: