Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Powraca stacja Warszawa Główna

Dodano: 2018-03-13 17:01:08
fot. Wikimedia
fot. Wikimedia

Do końca III kwartału 2019 roku na stację zostanie przywrócony ruch kolejowy i obsługa pasażerów. PKP Polskie Linie Kolejowa podpisały dziś umowę o wartości 81 mln zł na wykonanie inwestycji.

Inwestycja ma zwiększyć dostęp do kolei w centrum miasta. Przedsięwzięcie jest szczególnie ważne w perspektywnie przebudowy linii średnicowej. Stacja zapewni obsługę pociągów regionalnych i aglomeracyjnych. To też kolejny krok do modernizacji stacji Warszawa Zachodnia.

O zmianach przy stacji Warszawa Główna, mówi prezes PKP PLK, Ireneusz Merchel.

Na każdym peronie zaplanowano 4 wiaty, system informacji pasażerskiej i ławki a także stojaki dla rowerów oraz miejsca parkingowe. Warszawa Główna będzie miała kładkę od Al. Jerozolimskich wyposażoną w rampy dla rowerów. Więcej o charakterze nowej stacji mówi Arnold Bresh, członek zarządu Polskich Kolei Państwowych S. A.

Rewitalizacja nie obejmie budynku dworca, który jest zarządzany przez inną spółkę. Muzeum Kolejnictwa, które jest częścią stacji, zostanie przeniesione na Odolany.

Projekt jest realizowany w trybie "projektuj i buduj". W pierwszej kolejności wykonawca opracuje szczegółowe projekty budowlane. Koniec inwestycji jest zaplanowany na koniec 2019 roku. Jej koszt to niemal 81 mln złotych.

AG

Podziel się: