Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Aktywiści zapowiadają: będziemy startować w wyborach!

Dodano: 2018-03-21 14:37:46
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Siedem ruchów miejskich planuje kandydowanie w najbliższych wyborach samorządowych. Miasto Jest Nasze zapowiada walkę o fotel prezydenta Warszawy.

Ochocianie, Bemowiacy, Stowarzyszenie Wiatrak, Razem dla Wawra, Kooperacja Miejska, Mieszkańcy Miasteczka Wilanów i Miasto Jest Nasze zapowiadają, że potrzeby mieszkańców wymagają ich obecności w samorządzie.

Jak mówi Justyna Glusman ze Stowarzyszenia Ochocianie, podejmują wiele działań by usprawnić działanie dzielnicy, jednak to wciąż za mało by usatysfakcjonować mieszkańców i poprawić jakość życia na Ochocie.

Wśród swoich priorytetów aktywiści wymieniają dbałość o planowanie miasta, walkę ze smogiem, zrównoważony transport, ochronę i rozwój zieleni oraz opiekę nad dziećmi i edukację.

Według nich, decyzje podejmowane przez przedstawicieli partii, nie wspierają mieszkańców i wspierają ich własne interesy oraz interesy deweloperów - jak to się dzieje w przypadku miejscowych planów zagospodarownia. Koalicja ruchów miejskich dla Warszawy jest otwarta a do współpracy są zapraszani inne organizacje i działacze.

Magdalena Niedźwiecka z ruchu Bemowiacy podkreśla, że utworzenie koalicji i wspólne działanie nie przekuje się w chęć utworzenia partii politycznej.

Jan Mencwel, prezes stowarzyszenia Miasto Jest Nasze zapowiedział także, że ruchy miejskie wystawią kandydata na stanowisko prezydenta Warszawy. Na razie nie jest znane jego nazwisko ani program wyborczy.

AG

Podziel się:

netgraf.pl