Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Rekordowa liczba wniosków o ekodotacje

Dodano: 2018-03-31 15:40:55
fot. Pixabay
fot. Pixabay

1400 wniosków o dofinansowanie wymiany pieców oraz przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej złożyli do tej pory mieszkańcy Warszawy.

Wnioski można składać do miejskiego Biura Ochrony Środowiska - dofinansowanie może pokryć nawet do 75% kosztów realizacji całej inwestycji. Mieszkańcy stolicy mogą ubiegać się o finansowe wsparcie na wymianę starych pieców na gazowe oraz przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Dodatkowo miasto wspiera inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii, likwidacją szamb i przyłączeniem do miejskiej kanalizacji oraz usuwaniem azbestu. Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, potwierdza że do tej pory do miasta wpłynęło ponad 1400 wniosków.

800 złożonych wniosków jest już zatwierdzonych a kilkunastu gospodarstwom przyznano już dofinansowanie. Warto zauważyć, że z 230 wniosków na modernizację kotłowni, 54 to projekty wspólnot, co oznacza, że poprawi się sytuacja kilkudziesięciu mieszkań.

Aby ubiegać się o ekodotację, należy pobrać wniosek ze strony www.zielona.um.warszawa.pl (lub w dzielnicowych Wydziałach Obsługi Mieszkańców) a następnie wypełnić go i zlożyć w Biurze Ochrony Środowiska Urzędy m. st. Warszawy na placu Bankowym (piętro 19 pokój 1920).

O dofinansowanie można ubiegać się do końca marca. Według prognoz ratusza w ciągu dwóch ostatnich dni, może wpłynąć nawet dwa razy więcej wniosków.

AG

Podziel się:

netgraf.pl