Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Trasa S8 wypadkami stoi. Ten rok jest rekordowy

Dodano: 2018-03-30 07:05:34
fot. UM Warszawa
fot. UM Warszawa

Nie ma dnia bez wypadku na warszawskim odcinku drogi ekspresowej S8. Jak dowiedziało się Radio Kolor, ten rok pod tym wzgledem jest rekordowy.

Jak przekazała nam Komenda Główna Policji, od 1 stycznia do 20 marca na drodze ekspresowej S8 w granicach Warszawy doszło do 84 kolizji i wypadków. Łatwo policzyć, że średnio raz na dobę dochodzi do niebezpiecznego zdarzenia.

Dla porównania, w tym samym okresie w 2017 roku policja odnotowała 63 kolizje i wypadki, a w 2016 roku 69. To oznacza, że sytuacja na tej ekspresówce wcale się nie poprawia, wręcz przeciwnie - jest gorzej. 

Przyczyny? Zawsze te same: nieprawidłowa zmiana pasa ruchu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu i zbyt mała odległość między pojazdami.

Pozwalamy sobie przy eleganckiej drodze i dobrych warunkach drogowych nie stosować się do prędkości, która obowiązuje na danym odcinku - mówi Radiu Kolor Robert Opas z KGP. 

Jednak w przypadku drogi S8 przyczyn jest więcej. Ekspresówką przejeżdża bardzo dużo ciężarówek, które generują wiele niebezpiecznych sytuacji. Przykład? Przed al. Prymasa Tysiąclecia tiry zmieniają pas z prawego na środkowy, co nie zawsze jest czytelne i stwarza zagrożenie. Przez most Grota-Roweckiego w 2017 roku przejechało dokładnie 61 840 615 pojazdów.

Problemów jest jednak więcej.

- Znaki, zdecydowanie znaki. To koszmar na tej drodze. Nie zawsze wiadomo, gdzie skręcić, bo oznakowanie pojawia sie w ostatniej chwili. Widziałem już kierowców, którzy w ostatniej chwili odbijali na zjazd - mówi nam jeden z warszawskich taksówkarzy.

Przypomnijmy, warszawski odcinek drogi S8 został skończony w 2015 roku. Wtedy zakończyło się poszerzanie mostu Grota i przebudowa Trasy AK.

łj

Podziel się:

netgraf.pl