Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Dzięki wsparciu Lewandowskich będzie remont Centrum Zdrowia Dziecka!

Dodano: 2018-03-30 13:33:43
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Anna i Robert Lewandowscy przeznaczyli pół miliona na remon oddziału rehabilitacyjnego Centrum Zdrowia Dziecka, zniszczonego przez nawałnice.

W październiku do Warszawy dotarł orkan Grzegorz, który spowodował wiele zniszczeń w stolicy. Jednym z nich było oberwanie dachu warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Nikt z przebywających na oddziale rehabilitacji nie ucierpiał, jednak 20 pacjentów musiało być ewakuowanych.

W tej chwili oddział normalnie przyjmuje pacjentów, jednak wciąż wymaga gruntownego remontu. Anna i Robert Lewandowscy wspierają placówkę od 2014 roku, do tej pory pojawiali się na oddziale nerfrologii i onkologii - na początku roku podjęli decyzję o przekazaniu 500 tys. złotych na odnowienie oddziału, o czym mówi Małgorzata Syczewska, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.

Oprócz Lewandowskich, finansowego wsparcia udziela jeszcze jeden inwestor, operator turystyczny.

Placówka wybrała już firmę która wykona remont. Wymienione będą sufity, ciężkie drzwi zastąpią nowoczesne obrotowe, pojawią się też nowe odbojniki przy łóżkach. Do potrzeb pacjentów zostaną dostosowane łazienki. Zmiany nie ominą instalacji przysufitowych oraz okien, które nie były wymieniane od powstania oddziału.

Remont rozpocznie się 1 czerwca a skończy się po równo dwóch miesiącach. Na oddziale będzie można leczyć 35 pacjentów.

AG

PS Dziękuję za ostatnie pół roku. Do usłyszenia! 

Podziel się:

netgraf.pl