Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Bielany. Powstanie przedszkole... z klocków

Dodano: 2018-03-31 10:07:15

Władze dzielnicy wyburzają stare przedszkola i budują nowe – modułowe. Jesienią na Bielanach pojawi się 200 nowych miejsc dla dzieciaków.

Dzięki technologii modułowej, która jest bardzo popularna w Skandynawii, proces budowy przedszkoli potrwa tylko pół roku, a obiekty będą nowoczesne i długotrwałe.

Dzielnica podpisała dwie umowy na budowę modułowych przedszkoli przy ul. Przy Agorze i ul. Conrada. To dopiero początek. Takich inwestycji na Bielanach będzie więcej. Kolejne przedszkole „z klocków” powinno powstać na Słodowcu.

- Nowe przedszkole staną w miejscu starych tzw. ciechanowskich drewnianych z lat 70-tych. Rozważaliśmy to wcześniej, ale 8 lat temu zabrakło nam środków finansowych. Teraz jak najszybciej chcemy je wymienić na nowoczesne – mówi wiceburmistrz Bielan, Grzegorz Pietruczuk.

Koszt trzech inwestycji wynosi 31 milionów złotych. Już pod koniec tego roku pojawi się ponad 200 miejsc dla dzieci w pierwszym modułowym przedszkolu, gdzie oprócz nowoczesnych warunków pojawią się też zmodernizowane i nowe place zabaw.

 

AM

Podziel się:

netgraf.pl