Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Spór na Kabatach. Poszło o ul. Relaksową

Dodano: 2018-04-16 07:50:33
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Mieszkańcy chcą zmiany projektu przebudowy ulicy. Twierdzą, że są poszkodowani, bo na remoncie zyskają jedynie mieszkańcy Powsina i Konstancina.

Po zakończeniu przebudowy ulicy Relaksowej, tamtejsi kierowcy wracający z centrum Warszawy będą musieli przejechać przez... Powsin, bo tam znajduje się rondo, na którym można zawrócić. Mieszkańcy będą nadkładać ponad kilometr drogi, a co gorsza - w Powsinie mogą utknąć w korku.

Codziennie inna organizacja ruchu, brak tablic informacyjnych, czego efektem są częste stłuczki i kolizje samochodowe w naszej okolicy - tak sprawę komentują mieszkańcy Kabat.

Burmistrz Ursynowa Robert Kempa, zapewnia, że wszystkie rozwiązania projektowe mieszkańców - głównie dotyczące wyjazdu z posesji, trafiły do Zarządu Dróg Miejskich. Jednak ze względu na bezpieczeństwo ruchu, część postulatów wykracza poza możliwości urzędu dzielnicy.

Remont jest podzielony na dwie części - przebudowa ul. Relaksowej wraz z nowymi sygnalizacjami świetlnymi (na skrzyżowaniu ul. Relaksowej i ul. Wąwozowej oraz ul. Relaksowej i ul. Rosnowskiego) potrwa do 30 czerwca, natomiast drugi odcinek między ul. Wąwozową a ul. Jerzewskiego ma zostać skończony do 30 września.

Materiał Mateusza Stępnia:

ms

Podziel się: