Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Wisłostrada z kolejnymi pasami akustycznymi

Dodano: 2018-04-27 09:20:44
fot. ZDM
fot. ZDM

Pasy akustyczne ostrzegają kierowców, że zbliżają się do ostrego łuku drogi i dzięki emitowaniu dźwięków i wibracji zmuszają do zdjęcia nogi z gazu. 

Pasy akustyczna na ulicy Wybrzeże Gdyńskie, na wysokości Cytadeli, to kontunuacja zeszłorocznych prac drogowców.

Miejsce to jest dobrze znane kierowcom. Wisłostrada, z prostej drogi, przechodzi tu w łuk, który prowadzi – z jednej strony na wiadukt przy Klubie Sportowym „Spójnia”, z drugiej strony w kierunku Starego Miasta.

- Aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu, już w ubiegłym roku zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kilku zmian w organizacji ruchu. Na wschodniej jezdni – na długości ok. 100 metrów przed łukiem drogi – pojawiły się pasy akustyczne. Ich uzupełnieniem było ograniczenie prędkości do 60 km/h oraz znak ostrzegawczy A30 "uwaga wypadki" - informuje Zarząd Dróg Miejskich. 

Ostatnim etapem prac był montaż betonowych barier wygradzających, które zabezpieczyły biegnącą wzdłuż jezdni drogę rowerową. Teraz podobne zmiany objęły też jezdnię zachodnią.

Pasy akustyczne ostrzegają kierowców, że zbliżają się do ostrego łuku drogi i dzięki emitowaniu dźwięków i wibracji podczas przejeżdżania przez nie – zmuszają do zdjęcia nogi z gazu. Statystyki pokazują, że od czasu wprowadzenia tego rozwiązania na jezdni wschodniej (czerwiec 2017 roku) nie było żadnych wypadków, a liczba kolizji znacznie spadła.

łj

Podziel się:

netgraf.pl